Czy da się odzyskać dane?

(Giiixxxx6) #1

Czy da się odzyskać dane z dysku twardego który był nieużywany od kilku miesięcy i był w kartonie?

Czybw serwisie da się sprawdzić za darmo czy dysk jest sprawny?

post-179550-14089808699991_thumb.jpg

post-179550-14089808765513_thumb.jpg

(Odyniec_Stary) #2

Dane z dysku nie wyparują od leżenia w kartonie.

Sam w miarę możliwości sprawdź ten dysk. W serwisie za darmo tego nie zrobią, chyba że po znajomości. 

(Giiixxxx6) #3

Jak mam sprawdzić?

(Odyniec_Stary) #4

Podłączyć taśmą pod płytę główną komputera, jeśli posiada ona złącze ATA (taśmowe).

O takie:

konektory_ata_01_minixyrfm.jpg

Oraz zasilanie dysku z wtyczki molex zasilacza

O takie:

4-pin-molex-connectorf6omz.jpg

(Giiixxxx6) #5

W laptopie?

(bachus) #6

To jest inne złącze.

Najprościej użyć przejściówki USB (kupić za 20-30zł uniewersalną, która pozwala na USB/IIDE/laptopIDE/SATA).

(Giiixxxx6) #7

Rozumiem że mam kupić kieszeń 2.5 lub 3.5?

(bachus) #8

Przykładowy link:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-usb-2-0-na-ide-2-5-3-5-sata-i4511485636.html

Dzięki temu możesz podłączać przez USB dyski:

• IDE

• IDE do laptopa (jak Twój),

• SATA

• SATA do laptopa.

No i żebyś nie wpychał na siłę (zrób dokładniejsze zdjęcia z bliska tego złącza na dysku) - masz chyba założoną jeszcze przejściówkę na tym swoim.

(Giiixxxx6) #9

post-179550-14089831148557_thumb.jpg

(bachus) #10

Wyraźnie ma coś założone - jak nie ma żadnych śrubek spróbuj ściągnąć tą złączkę, spodziewamy się takiego czegoś:

250GB_Laptop_Hard_Disk_Drive_2_5_quot_ID

Edit…

Z czego Ty ten dysk wyciągnąłeś? To z laptopa HP, czy z jakiegoś serwera? Tam jednak może być SATA:

wd_scorpio_black_sata.jpg

(Giiixxxx6) #11

Nie ściągne tego bo jest to część obudowy, musiałbym więc oderwać.

(bachus) #12

Już nic nie rozumiem - to są dwa rzędy pinów i tak po prostu pozaginane do środka, bo ktoś na siłę np. chciał podłączać zwykłą taśmę IDE? Na pierwszym zdjęciu wyglądają normalnie, na tym ostatnim zagięte do środka.

(mrFreeze) #13

@bachus

Niemożliwe żeby zostały tak równo pozaginane przyjrzyj się dobrze myślisz to jest coś założone na tych pinach.

@Giiixxxx6

Daj więcej zdjęć też boków tego dysku na moje z boku są śrubki i możesz “rozebrać” ten dysk. 

(bachus) #14

@mrFreeze: no właśnie nie wiem o co tu chodzi, chociaż gdzieś chyba widziałem takie coś oraz dyski SATA z których nie da się zdjąć przejściówek.

@Giiixxxx6: pewny jesteś, że to nie jest nasadzona na piny przejściówka?

image.jpg

(Giiixxxx6) #15

Dodałbym zdjęcia ale nie mogę nic wysyłać teraz nie wiem czemu. Po bokach są śróbki a to nie jest nałożone na na piny. Dysk z laptopa HP.

(bachus) #16

http://postimage.org/

Z jakiego laptopa HP? Model?

(Giiixxxx6) #17

Nie pamiętam. Hp 6000 coś. Serio nie pamiętam nazwy.

(Cedar) #18

Giiixxxx6, możesz przepisać bardzo dokładnie numer seryjny tego dysku lub podać symbol, który jest pod tą małą naklejką? Próbuję go wpisać na stronie https://aps2.toshiba-tro.de/unitdetails/ ale nie do końca jestem pewny niektórych znaków.

(Giiixxxx6) #19

Odkleić naklejkę i przepisać, tak?

(bachus) #20

6000 to jakiś Pavilion (taki jak choinka z dużą ilością diod niebieskich?) - więc to jest nakładka.

@Cedar: model jest na pierwszym zdjęciu [TOSHIBA 462539-001], to chyba MK1646GSX (SATA) z przejściówką.