Czy da się odzyskać dane?

Czy da się odzyskać dane z dysku twardego który był nieużywany od kilku miesięcy i był w kartonie?

Czybw serwisie da się sprawdzić za darmo czy dysk jest sprawny?

post-179550-14089808699991_thumb.jpg

post-179550-14089808765513_thumb.jpg

Dane z dysku nie wyparują od leżenia w kartonie.

 

Sam w miarę możliwości sprawdź ten dysk. W serwisie za darmo tego nie zrobią, chyba że po znajomości. 

Jak mam sprawdzić?

Podłączyć taśmą pod płytę główną komputera, jeśli posiada ona złącze ATA (taśmowe).

 

O takie:

 

konektory_ata_01_minixyrfm.jpg

 

 

Oraz zasilanie dysku z wtyczki molex zasilacza

 

O takie:

 

4-pin-molex-connectorf6omz.jpg

W laptopie?

 

To jest inne złącze.

Najprościej użyć przejściówki USB (kupić za 20-30zł uniewersalną, która pozwala na USB/IIDE/laptopIDE/SATA).

Rozumiem że mam kupić kieszeń 2.5 lub 3.5?

Przykładowy link:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-usb-2-0-na-ide-2-5-3-5-sata-i4511485636.html

Dzięki temu możesz podłączać przez USB dyski:

  • IDE

  • IDE do laptopa (jak Twój),

  • SATA

  • SATA do laptopa.

 

No i żebyś nie wpychał na siłę (zrób dokładniejsze zdjęcia z bliska tego złącza na dysku) - masz chyba założoną jeszcze przejściówkę na tym swoim.

post-179550-14089831148557_thumb.jpg

Wyraźnie ma coś założone - jak nie ma żadnych śrubek spróbuj ściągnąć tą złączkę, spodziewamy się takiego czegoś:

250GB_Laptop_Hard_Disk_Drive_2_5_quot_ID

 

Edit…

Z czego Ty ten dysk wyciągnąłeś? To z laptopa HP, czy z jakiegoś serwera? Tam jednak może być SATA:

 

wd_scorpio_black_sata.jpg

Nie ściągne tego bo jest to część obudowy, musiałbym więc oderwać.

Już nic nie rozumiem - to są dwa rzędy pinów i tak po prostu pozaginane do środka, bo ktoś na siłę np. chciał podłączać zwykłą taśmę IDE? Na pierwszym zdjęciu wyglądają normalnie, na tym ostatnim zagięte do środka.

@bachus

Niemożliwe żeby zostały tak równo pozaginane przyjrzyj się dobrze myślisz to jest coś założone na tych pinach.

 

@Giiixxxx6

Daj więcej zdjęć też boków tego dysku na moje z boku są śrubki i możesz “rozebrać” ten dysk. 

@mrFreeze: no właśnie nie wiem o co tu chodzi, chociaż gdzieś chyba widziałem takie coś oraz dyski SATA z których nie da się zdjąć przejściówek.

@Giiixxxx6: pewny jesteś, że to nie jest nasadzona na piny przejściówka?

image.jpg

Dodałbym zdjęcia ale nie mogę nic wysyłać teraz nie wiem czemu. Po bokach są śróbki a to nie jest nałożone na na piny. Dysk z laptopa HP.

http://postimage.org/

Z jakiego laptopa HP? Model?

Nie pamiętam. Hp 6000 coś. Serio nie pamiętam nazwy.

Giiixxxx6, możesz przepisać bardzo dokładnie numer seryjny tego dysku lub podać symbol, który jest pod tą małą naklejką? Próbuję go wpisać na stronie https://aps2.toshiba-tro.de/unitdetails/ ale nie do końca jestem pewny niektórych znaków.

Odkleić naklejkę i przepisać, tak?

6000 to jakiś Pavilion (taki jak choinka z dużą ilością diod niebieskich?) - więc to jest nakładka.

@Cedar: model jest na pierwszym zdjęciu [TOSHIBA 462539-001], to chyba MK1646GSX (SATA) z przejściówką.