Czy da się odzyskać klucz do windowsa 7?

Witam. zakupiłam laptopa firmy Toshiba jakieś 4 lata temu. teraz laptop odmówił posłuszeństwa i konieczny był format.  Informatyk potrzebował klucza, niestety nie spisałam go- nie celowo- nie wiedziałam o że jest taka potrzeba a na naklejce nie ma ani jednej cyferki wszystko się starło. Myślałam chyba że klucz będzie sobie gdzieś na laptopie, no cóż. Informatyk powiedział że spróbuje odzyskać klucz z laptopa- podobno się nie dało i zainstalowałam oryginalnego xp. Czy jeśli napiszę do firmy toshiba i prześlę im odpowiedni dokumenty potwierdzające że laptop nie pochodzi np. z kradzieży to istnieje szansa że przyślą mi ten klucz ponownie? MOże jest jakiś inny sposób? Proszę o odpowiedzi w normalnym niefachowym języku, tak bym zrozumiała

Jak dobrze pamiętam  program EVEREST Ultimate Edition pokaże Ci kluczę które masz wpisane w  swoim windowsie. Coś kiepski ten informatyk jak sam sobie  klucza nie wyciągnął. Napisz do Toshiby że zgubilaś/zniszczylaś płytę recovery, możliwe że uda się coś wskurać i wyślą nową.

przed formatem by się jeszcze dało. Po już możesz praktycznie zapomnieć. Pisząc do toshiby nie licz, że ci dadzą za darmo a za pewne zawołają sobie ok 70€

 

Na przyszłość- jak sprzęt nie ma naklejonej folii na naklejce z kluczem to warto ją samemu nalepić…

jeżeli kupiłeś latopa w sklepie to na drugiej stronie obudowy jest key i legalna etykieta programu win7 

Na drugiej stronie obudowy czyli pod spodem czy w środku? Pod spodem starła się ta naklejka. Liczę się że za darmo mi tego nie wyślą ale niech to będzie koszt mniejszy niż miałabym sobie kupić znów windowsa :wink:

Najprostsze, darmowe i jednocześnie zupełnie legalne wyjście z tej sytuacji to zdobycie płytek recovery do Twojego modelu notebooka i przywrócenie z nich systemu do stanu fabrycznego. Toshiba za takie płytki zażyczy sobie pewnie słonej opłaty [ciach]. Jak widać warto poświęcić trochę czasu i kilka płyt DVD by wypalić sobie recovery na płytkach o czym przypomina każdy notebook po zakupie.

 

Proszę nie udzielać tego typu porad na tym forum// semtex.

Usunięto zbędną część posta.

SilberPunkt jakbym się na tym wszystkim znała pewnie spisałabym ten kod z naklejki wtedy nie potrzebowałabym m.in twojej porady ;/