Czy da się odzyskać nieistniejącą stronę z google?


(Kordianniedziela) #1

Witam, nie bardzo wiedziałem w jakim dziale umieścić ten temat. Mam następujący problem. Kończę pisać pracę magisterską i muszę złożyć wszystkie internet sources na płycie cd w dziekanacie.

W mojej pracy znajdują się przemówienia różnych polityków. Część przemówień pochodziła ze strony europarlamentu europejskiego. Ten ostatnio zmienił wygląd oraz formę strony i przemówienia nie są już dostępne. Kiedy w google wstukam fragment przemówienia w cudzysłowach to wyskakuje troszkę większy fragment. Jednak po kliknięciu na link zostaje odesłany do strony głównej europarlamentu. Czy istnieje szansa na odzyskanie tych przemówień?

Dodam, że do textu nie ma żadnych mirrorów. Jest to jedyna strona na której znajdowało się przemówienie.

Podaje przykładowy fragment:

“Jest to olbrzymie wyzwanie. UE stoi w obliczu bezprecedensowej sytuacji. To, czego stara się dokonać UE, przypomina bardziej kombinację norweską niż skok Adama Małysza w Lahti. Nie możemy skupiać się wyłącznie na bezpośrednich działaniach, na wielkim skoku. Mamy również do pokonania długą trasę biegową”


(Ulica Xd) #2

WIele stron ma kopię w systemie google. Żeby ją zobaczyć musisz w wyszukiwarce rozwinąć strzałkę koło adresu strony i tam powinieneś mieć przycisk “Kopia”. Myślę, że to jest strona o którą Ci chodziło http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9kzA8IJOxy0J:www.europarl.europa.eu/president/en-pl/press/speeches/sp-2011/sp-2011-November/speeches-2011-November-7.html+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Strony te bardzo często mają zły format, jednak tekst da się wyczytać.


(floyd) #3

Może tu też poszukaj:

http://archive.org/index.php

Tak wyglądała strona dobrychprogramów w 2003 roku

dobreprogramy.pl


(Serwisbukmacherski) #4

Jeżeli było to niedawno to jak najszybciej sprawdź “cache:adrestrony” - być może Google jeszcze nie zaindeksowało nowej wartości. Webarchive wątpie raczej żeby złapało, ale też możesz spróbować.