Czy da się odzyskać zawartość skasowanej strony?


(Kuczi106) #1

Witam. Czy można w jakiś sposób odzyskać zawartość skasowanej strony ? Chodzi mi głównie o Grono.net - ta strona została skasowana. Ta strona jest nieczynna, usunięta i nie da się nią wejść po prostu, ale gdy wpiszemy pewną treść do Google pochodzącą z dawnego Grono.net to jest ta zawartość wciąż w internecie - wszystko, ale nie da się w to wejść.

I pytanie, czy da się jakoś zrobić podgląd skasowanej strony czy coś w tym rodzaju abym mógł zobaczyć np. wszystkie posty na jakimś temacie ?


(P) #2

Ta strona nie istnieje, być może ktoś zrobił jej backup, chociaż szczerze wątpię.

Możesz się w pewnym sensie posiłkować stronami które robią co jakiś czas zrzut strony głównej, i nie tylko. Np. tym: http://wayback.archive.org/web/*/http://grono.net

Ale wszystkiego tak najprawdopodobniej nie znajdziesz.

Z Google poszczególne podstrony witryny powinny powoli znikać, gdy Google Bot będzie odwiedzał linki zwracające błąd 404, chyba że pod tymi adresami pojawi się coś innego.


(GediMaster) #3

Nie wiem na jakim serwerze trzymasz stronę, ale np. w przypadku home.pl dzwonisz do technicznych i prosisz o przywrócenie strony z ostatnio wykonanej kopii (trzymają je przez jakiś czas). Ja w ten sposób uratowałem już kilka stron.


(P) #4

Chodzi mu o nie jego stronę…