Czy da się odzyskać zawartość skasowanej strony?

Witam. Czy można w jakiś sposób odzyskać zawartość skasowanej strony ? Chodzi mi głównie o Grono.net - ta strona została skasowana. Ta strona jest nieczynna, usunięta i nie da się nią wejść po prostu, ale gdy wpiszemy pewną treść do Google pochodzącą z dawnego Grono.net to jest ta zawartość wciąż w internecie - wszystko, ale nie da się w to wejść.

I pytanie, czy da się jakoś zrobić podgląd skasowanej strony czy coś w tym rodzaju abym mógł zobaczyć np. wszystkie posty na jakimś temacie ?

Ta strona nie istnieje, być może ktoś zrobił jej backup, chociaż szczerze wątpię.

Możesz się w pewnym sensie posiłkować stronami które robią co jakiś czas zrzut strony głównej, i nie tylko. Np. tym: http://wayback.archive.org/web/*/http://grono.net

Ale wszystkiego tak najprawdopodobniej nie znajdziesz.

Z Google poszczególne podstrony witryny powinny powoli znikać, gdy Google Bot będzie odwiedzał linki zwracające błąd 404, chyba że pod tymi adresami pojawi się coś innego.

Nie wiem na jakim serwerze trzymasz stronę, ale np. w przypadku home.pl dzwonisz do technicznych i prosisz o przywrócenie strony z ostatnio wykonanej kopii (trzymają je przez jakiś czas). Ja w ten sposób uratowałem już kilka stron.

Chodzi mu o nie jego stronę…