Czy da się podłączyć kablem LAN router

(Kazikos99) #1

Witam

Posiadam internet dzielony z sąsiadem przez modem. Od modemu idzie kabel LAN. Z powodu zakupienia laptopa chciałem zakupić router i rozsyłać internet przez WiFi.

I mam pytanie czy da się podłączyć przez kabel LAN router.

(rgabrysiak) #2

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.

(skrzek) #3

Na ogół router z modemem dostawcy internetu łączy się właśnie w taki sposób :wink:

(Grabkamy) #4

Poprzez kabel LAN da się da się podłączyć router i rozdzielić łącze na parę urządzeń (router musi być tylko wyposażony w WiFi jeśli chcesz łączyć się bezprzewodowo).

(MrBeckham666) #5

normalniesz możesz podłączyć kabel i bedzie działać.

tylko że modem musi mieć itp 192.168.1.1 a router 192.168.1.2;]

domyślnie bedziesz miał takie same adresy i bedzie konflikt.

(Kazikos99) #6

A do się jakoś ustawić to Ip.

(scripter1) #7

Prawie dobrze ale nie do końca.

Jeśli idzie od modemu kabel LAN to spokojnie możesz podłączyć do niego router.

Prawdopodobnie powstanie konflikt adresów IP przydzielanych przez modem i tych przydzielanych przez twój router tak jak napisał MrBeckham666 bo router musi przydzielać adresy z innego zakresu niż zakres z którego IP sam otrzymał.

Czyli jak modem jest widoczny pod adresem 192.168.1.1 (tak jest zazwyczaj) to przydziela on IP z zakresu 192.168.1.X, router na 99% też będzie standardowo chciał przydzielać IP z tego samego zakresu ale już nie może.

W takim przypadku albo router sam zmieni zakres informując cię o tym albo tylko poinformuje i trzeba będzie zakres zmienić samemu w jego ustawieniach.

Jeśli będzie konieczne ręczne zmienienie adresu to można zmienić np. na zakres 192.168.2.X, podkreślony człon to ten który trzeba zmienić (przed ostatni a nie ostatni jak to napisał kolega MrBeckham666 ).

(Jimasek) #8

Tu masz podstawową konfigurację tego routera - LINK - zmiana adresu IP w zakładce Network->LAN.

(Kazikos99) #9

Dzięki wszystkim za pomoc właśnie piszę z nowej sieci WiFi