Czy da się podłączyć kablem LAN router

Witam

Posiadam internet dzielony z sąsiadem przez modem. Od modemu idzie kabel LAN. Z powodu zakupienia laptopa chciałem zakupić router i rozsyłać internet przez WiFi.

I mam pytanie czy da się podłączyć przez kabel LAN router.

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.

Na ogół router z modemem dostawcy internetu łączy się właśnie w taki sposób :wink:

Poprzez kabel LAN da się da się podłączyć router i rozdzielić łącze na parę urządzeń (router musi być tylko wyposażony w WiFi jeśli chcesz łączyć się bezprzewodowo).

normalniesz możesz podłączyć kabel i bedzie działać.

tylko że modem musi mieć itp 192.168.1.1 a router 192.168.1.2;]

domyślnie bedziesz miał takie same adresy i bedzie konflikt.

A do się jakoś ustawić to Ip.

Prawie dobrze ale nie do końca.

Jeśli idzie od modemu kabel LAN to spokojnie możesz podłączyć do niego router.

Prawdopodobnie powstanie konflikt adresów IP przydzielanych przez modem i tych przydzielanych przez twój router tak jak napisał MrBeckham666 bo router musi przydzielać adresy z innego zakresu niż zakres z którego IP sam otrzymał.

Czyli jak modem jest widoczny pod adresem 192.168.1.1 (tak jest zazwyczaj) to przydziela on IP z zakresu 192.168.1.X, router na 99% też będzie standardowo chciał przydzielać IP z tego samego zakresu ale już nie może.

W takim przypadku albo router sam zmieni zakres informując cię o tym albo tylko poinformuje i trzeba będzie zakres zmienić samemu w jego ustawieniach.

Jeśli będzie konieczne ręczne zmienienie adresu to można zmienić np. na zakres 192.168.2.X, podkreślony człon to ten który trzeba zmienić (przed ostatni a nie ostatni jak to napisał kolega MrBeckham666 ).

Tu masz podstawową konfigurację tego routera - LINK - zmiana adresu IP w zakładce Network->LAN.

Dzięki wszystkim za pomoc właśnie piszę z nowej sieci WiFi