Czy da się podłączyć tą wieżę do wzmacniacza

Witam mam w domu starą wieżę Sharpa i mam pytanie czy da się ją jakoś podłączyć do wzmacniacza? Wieża ma z przodu wejście na słuchawki 6,3 mm (mam przejściówkę na 3,5) a z tyłu takie złącze na 2 kable(zakończone drutem, który się tam wsadza) i 2 zwykłe gniazda na głośniki(chinch się to chyba nazywa).

Jak to podłączyć do wzmacniacza? Potrzebuję wzmacniacza bo głośniki są za ciche(dośc duże kolumny Tonsila). Sorry za “nietechniczne” objaśnienie ale jestem zielony w tych sprawach:)

To jest właśnie zwykłe złącze na głośniki.

To nie są zwykłe gniazda na głośniki. Cinchy zwykle używa się ich do podłączania zewnętrznych urządzeń do wieży/wzmacniacza. W tym wypadku prawdopodobnie służą do jakichś dodatkowych głośników, np. niskotonowych.

Wieża zawiera już wzmacniacz. Czy można podłączyć dodatkowy (i jaki) - niech wypowie się ktoś inny.

Jeśli w wieży (głównie z tyłu) jest chinch jest to wejście aux (in np by podłączyć pc’ta, bądź out by np podłączyć wzmacniacz). Ew jak kolega napisał dodatkowe głośniki.

Przeczytaj opis gniazd to się dowiesz. Co do samego podłączania, możesz to zrobić przez gniazdo słuchawkowe, ale radzę nie szaleć z ustawieniami głośności z wieży bo sfajczysz :stuck_out_tongue:

Szczerze w to wątpię skoro kolega napisał że to stara wieża, raczej to są wejścia aux do podłączenia do wieży innego źródła dźwięku (np. kompa).

Dodatkowy wzmacniacz podłączyć można odpowiednim kablem, do wieży wpinasz kable w miejsce głośników (lub podłączasz pod gniazdo słuchawek) a z drugiej strony muszą być one zakończone wtyczkami odpowiednimi do wejścia we wzmacniaczu.

Tylko trzeba uważać żeby nie przesterować głośności w wieży, jak dasz za dużą głośność na jej wyjściu to ci będzie charczeć lub nawet spali ci się wejście we wzmaku.

Kiedyś miałem podpięte wyjście wamacniacza pod wejście wieży i przesadziłem z głośnością, efekt: w wieży poszedł mi układ selektora wejść…