Czy da się podmienić wybrany kolor dla całego systemu?

Problem jest następujący.

Mam monitor Nec p221w. W skrócie chodzi o to, że mój monitor może wyświetlać nieco więcej kolorów niż te zwyklejsze monitory. Niestety windows dostosowany jest do 8bitów, a nie 10 co skutkuje tym, że kolor czerwony jest u mnie strasznie jaskrawy.

Jak wiadomo w RGB ustawienie R na 255 daje nam bardzo mocny kolor czerwony. U mnie ten kolor aż razi w oczy. Obecnie nieco niweluję ten opcją ze sterowników - cyfrowa poświata.

Czy da się dla całego systemu ustawić tak żeby wszystko co ma kolor czerwony w odcieniu 255 wyświetlane było w 245?

W opcjach monitora, przyciskami wyregulować?

Zarządzanie kolorami - Profile kolorów icm.

Coś chyba pokręciłeś

8bit-256 kolorów ,

16bit-65tyś kolorów ,

32bit - 16.7mln

Masz monitor który wyświetla 256 kolorów?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: =D> =D> =D> =D>

Przyciskami monitora robi się tak, że ze wszystkiego co tylko jest wywalana jest czerwień. Więc nawet jeśli zmniejszam w monitorze czerwień to wywalana jest ona i z niebieskiego i żółtego i z każdego innego koloru.

Chyba się nie pomyliłem.

Normą jest, że monitory wyświetlają 8bitów na kanał.

R - 0-255

G - 0-255

B - 0-255

3x8 bitów = 24

Jak otworzysz program Paint i wybierzesz w opcjach zapisu BMP to domyślnie będzie “Mapa bitowa - 24 bitowa”.

Oczywiście coś mi się mogło pochrzanić, ale założeniem było, żeby zamiast 255 odcieni czerwieni monitor wyświetlał 245.

Może coś w opcjach karty graficznej?

Jaki masz system i kartę graficzną?

Windows 7

Nvidia gtx670

Uruchom:

klikasz Start>wpisujesz w wyszukaj “dccw”>ENTER

Tam możesz ustawić jasność, kontrast i temperaturę.