Czy da się podpiąć kartę graficzną do płyty głównej Dell 7020 SFF

Mam pytanie czy do płyty głównej Dell 7020 SFF (pełna nazwa “LGA 1150 Dell 7020 SFF Q87 16GB”)da się wpiąć karte graficznął Radeon RX460 lub jaką kolwiek innął.Mam też 2. pytanie czy w zestawieniu z procesorem intel core i3-4150 i 8 gigabajtami ramu z 1600mhz będzie to dobry zestaw do podstawowego grania.I jaki ram polecacie, który obsługuje DDR 3 i maksymalnie 1600mhz.Z góry dziękuje za odpowieć

Podpiąć się da, ale pełnowymiarowa karta nie mieści się w obudowie SFF.
Poza tym zasilacz nie ma dodatkowych złącz zasilających PCIE.

Jest dobrze. Zależy wszystko od zasilacza, ale 250W+ powinieneś mieć, więc ujdzie.
Karta, zależy od ceny, jest przyzwoita, chyba nieco lepiej od 750TI wychodzi, ale tylko.
Ogólnie, i3-4150 + 8 GB RAM + 460 będą pasować razem, ramu nie dokładaj. Lepiej zainwestuj w dysk SSD, gry wymagające więcej niż 8 GB na tym nie pójdą. :slight_smile:

Jaka będzie tego wydajność? Do Wiedźmina 3 w FHD /1080 wystarczy, ale w granicach 35FPS. Z nowszymi grami będzie ostre cięcie, a Metro Exodus lub Cyberpunk nie pójdą przez braki VRAM.
CSGO, LOL itp bezproblemowo pójdą, podobnie GTA.

Ogólnie, jak w granicach tysiąca złotych zamkniesz się z komputerem, ssd i karta, to deal będzie przeciętny, ale do zaakceptowania jeszcze.

rx 460 nie wymagała chyba, ona ma koło 65W, jak rx 560d.

Czyli musze zainwestować w nowął obudowe?

Może być problem z przełożeniem, zobacz linijką ile masz cm i porównaj z kartą. Rx 460, częściowo, były low profile, a nawet i pełne nie były jakieś b. duże.

mam obudowe mini tower więc chyba przejdzie dzięki

Może być problem nie tylko z przełożeniem płyty , ale i z montażem zasilacza, a także z uruchomieniem karty graficznej. IMHO - szkoda zachodu.

to może jakaś inna karta graficzna?

Czyli jaka? Jak chcesz na tym w cokolwiek nowszego zagrać to 750TI/RX460/RX560D(do 75W)/GTX1050 (1030 i rx 550 pomijam) jest minimum i zarazem maksimum, co obsłuży ten procek i zasilacz.

ja mam już złożony komputer po prostu chce zamontować nowął karte graficznął ponieważ ta wpudowana w płytę głównął nie radzi sobie nawet z cs w 60 klatkach w 1080p.

Marcin20000 już ci napisał co masz zrobić.
Z mojego doświadczenia wynika, że płyty Optiplexa nie da się poprawnie zamontować w innej obudowie.
Do Optiplex-ów 9020 ładowaliśmy nisko profilowe 1050Ti, no ale nam raczej chodziło o to by działało oprogramowanie 3D (bez inwestowania w Quadro), a nie gry… Przy czym nie wszystkie karty chciały ruszyć.

czyli wkońcu co mam robić nie kupować tej karty graficznej

“tej” czyli : jakiej ?

chodzi o RX460

To badziewie jest o połowę słabsze od GTX1050.
Bierz 1050 w niskim profilu i kończ temat.

Max 10- 15 %, zależnie od gry, wszystko rozbija się obecnie o ceny. Jeżeli 1050 będzie o 50zł droższa, to OK, ale gdyby rx 460 wyszła 2x taniej…

Pozostają dwie kwestie, gówniane sterowniki AMD i pieprzenie się z nimi albo spokój z Nvidią.
No i rozmiar karty.
Chyba że całość jest postawiona w normalnej budzie z normalnym zasilaczem który zasili normalną grafikę.