Czy da się podpiąć pod maszynę wirtualną realne partycje pen


(system) #1

Mam taki problem mam na Linuxie maszynę Virtual Box 3.2.8 i teraz mam pytanie. Jak się instaluje system to się mu stwarza obraz i mamy np. windows 2000 partycja C: o pojemności 2 GB to stworzy plik na dysku, ale jak zrobić, żeby po uruchomieniu windowsa np. 2000 z Virtual Box mógł on widzieć inne partycje nie tylko windowsowe i zauważyłem jeszcze jedną rzecz, że nie rozpoznaje mi dysku zewnętrznego na usb pod windows 2000 Virtual Box.

Tego to już chyba nie da się zrobić przypuśćmy mamy taką sytuację, że mamy ważny plik pod windows 2000 Virtual Box i chcemy go skopiować do systemu gospodarza. Da się tak zrobić może ten plik jakoś wypakować?


(Zulowski) #2

Musisz zainstalować dodatki do systemu gościa (Guest Additions) http://www.dedoimedo.com/computers/virtualbox-guest-addons.html, po czym utworzyć sobie folder współdzielony dzięki któremu będziesz mógł wymieniać pliki między systemami http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?t=15868

Swoją drogą polecam odpalić Virtualboxa i kliknąć F1, piękny manual doskonale opisany.


(roobal) #3

Dodaj użytkownika do grupy vboxuser, np. poleceniem (jako root)

gpasswd -a użytkownik vboxusers

Pozdrawiam!


(system) #4

To nic nie dało nadal nie rozpoznaje urządzeń na usb, ale z tym dyskiem to dałem sobie rade w inny sposób np. współdzielenie katalogów maszyny, a głównie chodzi mi o to, żeby rozpoznawał urządzenia na usb np drukarka.


(Szymonw8) #5

O ile dobrze pamiętam, to VirtualBox znajdujący się w repozytoriach np. Ubuntu i Debiana jest wersji OSE (open-source) pozbawionej kilku funkcji, w tym m.in. obsługi urządzeń USB. Jeśli taką właśnie wersję masz zainstalowaną, to odinstaluj ją i zainstaluj jeszcze raz VirtualBoxa ze strony producenta: http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Dzięki temu powinieneś móc używać urządzeń USB.


(roobal) #6

Zrestartowałeś system?

Zależy która wersja, wersja 4 jest już bez podziału na edycje i sama maszyna jest OpenSource, a jedynie dodatki są na licencji PUEL i wystarczy je doinstalować.

Pozdrawiam!


(system) #7

To nie windows.

# /etc/init.d/rcS