Czy da się połączyć LAN i internet przez jeden punkt dostępu

Mam pytanie tak jak w temacie, czy da się podłączyć jeden komputer niezależnie do internetu i sieci LAN przez jeden punkt dostępu? Czy trzeba podłączyć go tylko przez dwa punkty dostępu i dwie karty radiowe? Zależy mi na tym, by można było podłączyć do punktu dostępowego internet przewodem i sieć LAN, a komputer łączyłby się niezależnie z siecią LAN i internetem za pomocą jednej karty sieciowej. W sieci LAN nie chce mieć internetu. Czy to jest wykonalne?

Tak, jeśli AP ma wbudowany przełącznik sieciowy, jeśli nie, to trzeba taki dokupić, ok. 30-50 zł.

da się ustawić dwa adresy IP na jednym interfejsie sieciowym. Innymi słowy możesz mieć 2 adresy IP na “punkcie dostępu” jeden zewnętrzny, widziany przez internet i jeden prywatny adres IP, sieci wewnętrznej (LAN).

Tak AP ma wbudowany przełącznik. Czyli mogę podpiąć do AP internet, LAN i komputer będzie jednocześnie w sieci LAN i będzie miał internet poprzez jedną bezprzewodową kartę sieciową, przy czym w sieci LAN AP nie będzie udostępniał tego internetu?

Tak.