Czy da się przekierować połączenie internetowe

Witam!

Posiadam kablówkę (Internet + TV), w której operator udostępnia swoim abonentom część kanałów telewizyjnych w Internecie (www, aplikacja na telefon). Problem w tym, że usługa działa jedynie gdy urządzenie jest podłączone do sieci własnej operatora. Chcąc obejrzeć coś po za domem np. na telefonie z Internetem od operatora komórkowego oferta programowa jest mocno ograniczona. Czy istnieje możliwość przekierowania połączenia internetowego tak aby telefon z Androidem łączył się najpierw z jakimś urządzeniem w domu np. komputerem lub bezpośrednio z routerem (Cisco EPC3925), a dopiero później z serwerami operatora sieci kablowej?

Chyba jedynie przy pomocy VPN - łączysz się z serwerem VPN w domu (działającym na jakimś komputerze lub własnym routerze) i cały ruch internetowy teraz idzie przez Twoją sieć domową (kablówkę).
Oczywiście to wszystko nie jest takie proste, są kwestie dostępu do serwera VPN z zewnątrz (przekierowanie portów, stały IP lub poprzez DynDNS) oraz klienta VPN na smartfonie, współpracującym z serwerem VPN w domu.