Czy da się przenieść licencje na system

ogolnie tak mam dysk hdd i system windows 10 wgrany cyforowo juz przy kupnie laptopa nie mam płyty windowsa dokupuje teraz ssd m2 i problem polega na tym czy musze kupowac windowsa nowego ? Bo niechce programami kopiowac systemu i przenosic go na ssd a płyty nie mam

Odczytaj na wszelki wypadek klucz systemu, ale przy instalacji samo powinno pobrać z płyty głównej samodzielnie bez Twojego udziału.

Normalnie instalujesz Windows 10, tyle że przy pytaniu o klucz zaznaczasz “Nie mam klucza”.
PS: Temat: “Czy da sie przenisiec system”, a w treści “niechce programami kopiowac systemu i przenosic go na ssd”.
To jak to jest w końcu?

już niewanże udało mi sie połączyc licencje cyforwą z kontem microsoft i podbno przy isntalacji jak zaloguje sie na konto micnorsoftu to odrazu mi ukatywni system

Nie musisz klucz windowsa w10 siedzie zapisany w płycie głównej.
Automatycznie system rozpozna i samodzielnie aktywuje twój klucz.

A system z HDD na SSD/m2 można śmiało przenieść odpowiednim programem.
I jak nie zmieniałeś innych komponentów oprócz dysku nie powinno być z tym żadnych problemów.

Jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie windows to jak zmienisz dysk i pobierzesz instalke np. pendrive i zainstalujesz to potem po zalogowaniu na świeżym systemie klucz jest przypisany do konta i aktywujesz przy pomocy kod z emaila do którego masz konto przypisane.

Windows 10 zapisuje Hardware ID, raz aktywowany Windows 10 nie wymaga żadnych kluczy licencyjnych. Aktywuje się automatycznie na tym samym sprzęcie po reinstalacji.