Czy da się rozdzielić sygnał lan i zbudować dobrą sieć

(Johnny B4) #1

Otóż chce zrobić coś takiego:

0b069a66e855076dm.jpg

już tłumacze otóż mam podłączony internet przez rourter i rozdzielony na 2 PCty i chce teraz rozdzielić jedną nitkę na dwie aby było wi-fi (najlepiej żeby można było podłączyć pcta przez rj45) i tu moje pytanie czy da się tak zrobić abym nie stracił łączności z komputerem podpisanym jako “PC1” i żeby można było komunikować się z laptopem i mieć internet. Chciał bym jeszcze móc konfigurować rourter (bo jestem jakby administratorem sieci). Acha niemożliwe jest pociągnięcia następnej nitki ze względu na odległość 100m.

(Rmika) #2

no też problemu… router jest głównym wyjściem na świat… a to co jest podłączone do tego router to wspólna sieć dla wszystkich… czyli jak będzie taka sama grupa na wszystkich urządzeniach… wszystko będzie działa i będzie internet… access point to jak switch czyli on tylko rozdziela internet… będziesz mógł konfigurować router bez problemy… bo i tak musisz na wszystkich komputerach ustawić taką samą bramę czyli adres routera…

nie wiem czy o to ci chodziło ale masz tutaj wypełniony obrazek…

http://rmika.wrzuta.pl/obraz/eXXmv2i2Pj/

(Johnny B4) #3

To dobrze myślałem że access point stworzy osobną sieć ale jak tak to bardzo dobrze. Dzięki. O i jeszcze jedno pytanie jaki access point wybarć (najlepiej najtańszy) aby działało?

(system) #4

Tak i nie koniecznie routerem możesz też liveboxem