Czy da się rozdzielić sygnał lan i zbudować dobrą sieć

Otóż chce zrobić coś takiego:

0b069a66e855076dm.jpg

już tłumacze otóż mam podłączony internet przez rourter i rozdzielony na 2 PCty i chce teraz rozdzielić jedną nitkę na dwie aby było wi-fi (najlepiej żeby można było podłączyć pcta przez rj45) i tu moje pytanie czy da się tak zrobić abym nie stracił łączności z komputerem podpisanym jako “PC1” i żeby można było komunikować się z laptopem i mieć internet. Chciał bym jeszcze móc konfigurować rourter (bo jestem jakby administratorem sieci). Acha niemożliwe jest pociągnięcia następnej nitki ze względu na odległość 100m.

no też problemu… router jest głównym wyjściem na świat… a to co jest podłączone do tego router to wspólna sieć dla wszystkich… czyli jak będzie taka sama grupa na wszystkich urządzeniach… wszystko będzie działa i będzie internet… access point to jak switch czyli on tylko rozdziela internet… będziesz mógł konfigurować router bez problemy… bo i tak musisz na wszystkich komputerach ustawić taką samą bramę czyli adres routera…

nie wiem czy o to ci chodziło ale masz tutaj wypełniony obrazek…

http://rmika.wrzuta.pl/obraz/eXXmv2i2Pj/

To dobrze myślałem że access point stworzy osobną sieć ale jak tak to bardzo dobrze. Dzięki. O i jeszcze jedno pytanie jaki access point wybarć (najlepiej najtańszy) aby działało?

Tak i nie koniecznie routerem możesz też liveboxem