Czy da sie ściągnąc simlocka w polsce na zagraniczną sieć

Siema mam pytanie zauważyłem że niektóre telefony na allegro z simlockiem na zagraniczną sieć schodzą bardzo tanio. Otóż moje pytanie czy da sie tego simlocka w Polsce ściągnąć?? Albo chociażby krązy wiele programów do ściągania simlocka w nokii. Da sie w ten sposób?

To zależy. Bardzo często z takich telefonów nie można zdjąć simlocka, więc pechowi nabywcy, którzy kupili okazyjnie telefon w Anglii sprzedają go teraz za bezcen na Allegro bo nie mają innego wyjścia

Gdy w Anglii pojawił się Sony Ericsson W850i, w niedługim czasie zaczął pojawiać się na Allegro. Cena była naprawdę korzystna, ale miał simlocka na sieć angielską. Zdjęcie simlocka z tego telefonu (w tamtym okresie, tzn. kiedy nie było go jeszcze oficjalnie w Polsce) kosztowało równo 200 zł, a okres oczekwiania na odbiór z komisu wynosił 2 tygodnie. Biedni chętni, którzy się na niego skusili…

Ja ze swojego tel. SE K300i przywiezionego z Anglii zdjąłem simlocka za 25zł. Telefon miał soft z Orange( wtedy jeszcze w polsce nie było)

simlocka można sciągnąć z każdej sieci , tyle tylko że nie każdy “fachowiec” posiada do tego odpowiedni sprzęt , telefony na platformie BB5 zwłaszcza te z zagranicy “chodzą” naprawde tanio tyle tylko że praktycznie żeby sciągnąć z niego sima to podejmie się tego może kilka osób w polsce cena około 400-500zł na simlock z zagranicy i 200-400 zł na krajowy simlock , z polskiego operatora to można już simlocka z BB5 sciągnąć w co 2 komisie z telefonami.