Czy da się skompresować obraz iso np.gry?

chodzi mi o to czy ,np jak gra,zdjęcia czy cokolwiek ma 6GB,czy można ją tak skompresować żeby weszła na płytę jednowarstwową DVD?Może są jakieś programy do tego.Oczywiście po rozpakowaniu wszystko powinno chodzić bez problemu.

Można próbować programami typu KGB Archiver - prawdopodobnie skompresują to tak mocno, ale istnieje ryzyko, że tak skompresowane pliki już się nie rozpakują.

zdjęcia, filmy nie kompresują się prawie wcale. tylko rekompresja (pogorszenie jakości) pozwala uzyskać zmniejszenie rozmiaru.

gry zazwyczaj są skompresowane, tutaj także rzadko kiedy kompresja coś daje

6GB? używaj płytek Dual-Layer, parę złotych drożej, ale wejdzie :slight_smile:

UltraISO obsługuje format ISZ (skompresowane ISO). Możesz spróbować, aczkolwiek nie spodziewałbym się dużych różnic w rozmiarze.

Spróbuj WinUHARC :slight_smile:

Dobry program, choć wątpię, aby istniał program który potrafi spakować dane tak jak chcesz :wink:

Uharc-em jedynie masz szansę ale nie tym winuharc a tym starym z dosa on miał lepszą kompresję.

a czy nagrywając obraz iso o poj. ponad 5GB na płytę, mozna podzielić i nagrać na 2 płyty tak,żeby była ciągłość podczas instalacji?Tzn na jednej 4,7GB a na drugiej resztę?

wszystko zależy od zawartości płyty, ale to troszkę wyższy poziom

generalnie nie

powtórzę jeszcze raz - istnieje coś takiego jak płytka dual-layer o pojemności 8,5 GB

jeśli już nagrywasz “pożyczone” iso z “wiadomego” źródła to wysęp się na 2-3 zł więcej a nie kombinuj.

(Win)UHARC ? i pakowanie giga danych? lol, macie tydzień czasu? :smiley: bezsens

ps. 4,7 GB i 8,5 GB to mit :slight_smile: prawdziwa pojemność to 4483 MB i 8152 MB (odpowiednio: 4,37 GB i 7,96 GB)

Tydzień ?! Owszem, jeżeli masz przed wojenny komputer :wink:

Czecho mam nadzieję, że to Cię od Uharc’a nie odstraszyło :razz:

Wydaje mi się, że taniej by wyszło kupić dwie DVD (4,7 GB) podzielić ten obraz .iso i nagrać :wink:

Bo nawet dwie DVD wyjdą Cię taniej niż Dual-Layer :slight_smile:

Pewnei to głupie co powiem ale przecierz NTFS daje możliwość kompresji dysków a nawet konkretnych plików i folderów, może tak spróbować? Tak kompresowane pliki działają normalnie, wszystko robione jest “w locie” tak jak było w starym DoubleSpace

utrivv ,

Nie jest to mądre stwierdzenie, kompresja jest tylko na tym danym dysku, po przegraniu tych danych na np. CD, zajmują one tyle miejsca co przed kompresją.

BlackJack94 , a jak podzielić iso na dwie części i w czym to nagrać?

czecho , Nie utrudniaj sobie źycia, kup płytkę DL, jej cena to 5-10 zł (za przyzwoita jakość) i nie będzie żadnego problemu.

Winrar np… tylko musisz tam zaznaczyć co ile mb ma zaczynać się nowy part :wink:

Później część partów nagrywasz na pierwszą płytkę, a drugą, pozostałą część partów nagrywasz na drugą :wink:

A tak bardziej po polsku można prosić?

Screen : http://img94.imageshack.us/i/beztytuupk.jpg/

Wybierasz opcję którą zaznaczyłem (DVD+R:4481 MB) , obraz iso podzieli się na dwa party, po czym jeden nagrywasz na jedną DVD, a drugi na drugą :wink:

Prościej się nie da…

Właśnie kupiłem sobie płytkę duallayer TDK,koszt 6,5zł,ale bez problemu weszło to co chciałem.

DZięki wszystkim za komentarze. =D>