Czy da się sprawdzić czy jest autorski CMS

Witam,

Jak w tytule, czy jest możliwość, żeby sprawdzić czy na stronie jest autorski cms?

Poniekąd tak. Jeśli masz styk z semantycznym kodem i wiesz jak wygląda składnia pisana zgodnie ze sztuką pod jeden projekt, jak wygląda kod wynikowy w przypadku używania określonego frameworka lub to co wypluwa na wyjściu dany CMS bądź użyta w nim wtyczka można poniekąd dojść do tego co w trawie piszczy.

Poza tym (w “lżejszych” przypadkach) można próbować wpisywać popularne adresy logowania do panelu, np. /wp-admin świadczy o tym, że ktoś ma wordpressa, /administrator i czasem wyskakuje informacja o rodzaju CMS-a.

Yhym rozumiem, bo zastanawia mnie czy ta strona może być wykonana w autorskim CMS’ie http://www.klubfenix.poznan.pl/

Wejdź w zakładkę kontakt i napisz do nich po prostu. Wiem, że może się to wydawać skomplikowane, ale mam nadzieję że sobie poradzisz. Jestem z Tobą :stuck_out_tongue:

Hahaha namówiłeś mnie! Zdobędę się na odwagę i to zrobię! :smiley:

Mam wtyczkę w firefoxie, która pokazuje co zostało użyte na stronie, pokazuje często czy to WP, Joomla itd. ale wiadomo, że autorskich nie pokaże. :slight_smile:

Nie musisz się żyłować. Strona o którą pytasz to ręczna rzeźba z co najwyżej możliwością prostej edycji treści.

ps. nowsze produkty dostawcy są oparte o sensowny CMS :wink: