Czy da się ten komputer uratować?

Witam. Potrzebuje trochę lepszego sprzętu ponieważ na tym pracuje się już opornie. Komputer ma służyć do sprawnego działania(internet,filmy,muzyka,office). W jakiej cenie mógłbym zestaw pod tego typu czynności złożyć?Czy coś jeszcze z tego zestawu da się zachować czy lepiej sprzedać na allegro i coś od nowa zrobić? Doradzi ktoś za ile mógłbym go sprzedać ewentualnie?

GIGABYTE M52L-S3P

Do podstawowych zadań ten komputer jest całkiem niezły. Proponuje wymienić zasilacz na markowy http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239 oraz dołożyć 2 GB pamięci RAM, najlepiej identyczną kość lub o takich samych parametrach.

A jeżeli wymienił bym dysk na ssd? Zasilacz by wytrzymał? 

Nie chodzi o jego moc, lecz beznadziejną jakość wykonania i idące za tym zwiększone ryzyko spalenia całego komputera. 

Według mnie w tym zestawie najbardziej potrzebne jest więcej pomięci RAM. 

4GB ram wystarczy do tych czynności w zupełności. Wymień dysk na SSD choćby na najtańszy Goodrama i na nowo postaw system.

Dzięki, jako student mam trochę tych windowsow za darmo do wyboru.

Windows 8.1 64 bit czy raczej 32?

GoodRam 120GB 2,5’’ SATA SSD CX100 będzie ok?

Dysk radziłbym większy (256). System koniecznie 64 bit. Na 32 bitowym nie uświadczysz 4GB pamięci, a  najwyżej 3.25.  

Dokup 2GB pamięci RAM.

Co Do SSD to jest duży wybór, ale dysk dyskowi nie równy.

Unikaj dysków z pamięciami TLC, i kontrolerami sandforce (awaryjne i mało wydajne)

Tego GoodRam sobie daruj, ten model to kiepski wybór unikaj też np. Kingston Fury, Kingston V300, Adata SP900, Patriot Pyro, Intel 525/530/535, Crucial BX200, Crucial MX300 i kilka innych na kontrolerze sandforce ( jest kilka dysków z pamięciami TLC i na sandforce godnych uwagi np. samsung 850 Evo, ale ich też bym raczej unikał)

Polecam za to Cruciala BX100 128GB lub 250GB dobre wydajne, i stosunkowo niedrogie.

Jak coś z wyższej półki to plextor M6V 128GB lub 256GB, lub  Crucial MX200 250GB lub GoodRam Iridium Pro 250GB.

 

Bierz śmiało nawet tego goodrama. Nie ma sensu, brać droższych dysków, bo i tak płyta główna jest na sata2. Opinia **djosdanielos’a **ma sens przy nowym lepszym sprzęcie a do tego co tam masz i do czego chcesz używać wystarczy najtańszy dysk SSD goodrama.

Najpierw sprawdź jaka jest różnica wydajności tych dysków w tych konkretnych zastosowaniach przy tak wydajnym sprzęcie a później sobie “filozuj”.

To jest słaby dysk, niezależnie pod jaki sprzęt go podepniesz.  Za kilkanaście zł więcej kupi Plextora M6V Lub A-Data SP 920.

Tyle w temacie opłacalności.