Czy da się uruchomić MAC OS X na pc?

(adi0922) #1

Cześć. Da się uruchomić jakoś MAC OS X na pc? Nie chodzi mi o instalację tylko o uruchomienie na live cd lub wirtualnie. Zastanawiam się nad kupnem sprzętu Apple ale nie chcę później narzekać, że system to totalne dno. Wole sobie najpierw ogarnąć a potem zdecydować czy będzie mi wygodnie z tym systemem czy też nie. To jak?

(DarkPeter) #2

Uruchomić , a nawet zainstalować da się. Ale musisz posiadać oryginalną kopię Mac OS X , inaczej nie będzie to legalne.

W necie i na YT znajdziesz filmiki jak to wygląda.

Chcesz sprawdzić działanie Maca, udaj się do saonlu Apple i sam sprawdź.W większość marketów RTV jest taka możliwość

(adi0922) #3

Niestety w moim mieście byłem w każdym sklepie komputerowym i nigdzie nie było pc z apple. Jedynie na zamówienie :frowning:

(drunkula) #4

Sprawdzałem to jakiś czas temu i wyczytało mi się, że nie tylko musisz posiadać legalną kopię OS X (pobraną przez Twoje konto w app store), ale również wirtualizacja powinna być na sprzęcie apple.

Nie wiem ile w tym prawdy: info nie pochodzi ani z licencji, ani od apple, a z forum wirtualizacyjnego.

Jednak zanim się tego doczytałem, zdążyłem przekonać się, że na procku AMD, OS X nie ruszy nawet z obrazu gotowej maszyny.

(Szczepaniak5315) #5

PC z systemem OS X  postawisz ale uwierz mi ze po aktualizacjach to wszystko posypie sie szybciej niz domek z kart :stuck_out_tongue:

(adi0922) #6

procesor intela mam więc spx. Załóżmy, że mam już oryginalną kopię Mac OS X i co dalej?

(bachus) #7

Słowo kluczowe: hackintosh

OSX to mocno zależy od sprzętu (specyficznej karty wifi, etc.) *nix, który musi zostać “przygotowany” do instalacji na innym, niż MAC sprzęcie, czasem wymaga to odrobinkę magii i klepania.

(adi0922) #8

Nie da się chyba tego wirtualnie ani na live CD :frowning: Pozostaje instalacja. Można to zainstalować obok windows 8.1 bez posypania się wszystkiego?

(kajzer121) #9

Tu masz  pierwszą część

https://www.youtube.com/watch?v=bFPGlnmOUTg

reszta znajdziesz

(adi0922) #10

A po tym będzie można normalnie zaktualizować do nowszej wersji? Po drugie to można to zainstalować obok windows 8.1?

(Piotrek2255) #11

Jak zainstalujesz to na sprzęcie no-apple to gwarantuję, że na pewno się zrazisz do OS X i produktów Apple. Jak już ci się uda to działa to  bardzo słabo. 

Lepiej znaleźć Apple Store i tam potestować to na maszynie Apple.

(adi0922) #12

Na… Ymmm (wyleciało mi to słowo z głowy)… Wydajność nie będę zwracał uwagi.

(roobal) #13

Wirtualizacja nie tyle powinna być na sprzęcie Apple, co raczej tylko na sprzęcie Apple wirtualizacja ma oficjalne wsparcie, np. OS X na Maku zainstalujesz bez kombinacji, bo jest oficjalnie wspierane. Na PC też można uruchomić OS X pod VirtualBoksem, ale jest to już utrudnione (brak wsparcia pomimo, że taka możliwość istnieje w programie na każdej platformie).

Nie jestem pewny, ale prawdopodobnie pod VirtualBoksem bez problemu można instalować OS X Server, bo licencja tego systemu raczej nie wymaga do działania sprzętu Apple i jak nazwa wskazuje, jest przeznaczona do zastosowań serwerowych, w tym do wirtualizacji. Oczywiście mogę się mylić.

(adi0922) #14

Ale niestety nie zainstaluje po mam 32 bitowy procek :frowning:

(Adammo) #15

Stare wersje jak np. 10.4/10.5 działały na siłę na 32 bitowym Pentium 4 (wymagany procesor z obsługą SSE2). Pytanie tylko, czy gdzieś takie wersje znajdziesz? Nie mówiąc, o tym, że nie ma co liczyć na wielką stabilność.

(adi0922) #16

To sobie odpuszczę. Pytając na szybko. Jak zrobić partycję recovery. Tylko nie żeby kopiować zawartość płyty tylko zawartość dysku C

(Kpc21) #17

Jesteś przekonany? Korzystasz z komputera, który ma ok. 10 lat lub więcej?

(adi0922) #18

No nwm ile ma lat 3 chyba.

A da się?

Można tym sposobem? http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/ tam nie trzeba mieć procesora z wirtualizacją i można wybrać 32 bity z tego co widzę w instalatorze.

(Kpc21) #19

Jak masz 3-letni komputer, to na pewno masz procesor 64-bitowy.

Według tego poradnika OS X instaluje się bezpośrednio na komputerze, nie na maszynie wirtualnej, więc myślę że nie powinno być problemu.

(adi0922) #20

Hmm. Lecę do Tesco po pendrive-a xD