Czy da się ustawić priorytet w przeglądarce z wieloma procesami?

Pytanie jak w temacie. W starym firefoxie przeglądarka miała jeden proces. Można było ustawtić wyższy priorytet dla przeglądarki. Opera i inne mają bardzo dużo procesów. Czy ktoś wie co trzeba kliknąć? Jaki proces ustawić na wyższy żeby wszystko działało i nic sie nie zepsuło? Czy nie ma takiej możliwości?
chodzi mi o cpu priority w menadżerze zadań.

W jakim celu chcesz to zmieniać?

Przegladarka szybciej chodzi.A przynajmniej stara opera i FF szybciej działały .

Chyba można spróbować z poziomu cmd uruchamiać / zrobić skrót to co uruchamia przeglądarkę z poziomu cmd.
https://www.eightforums.com/tutorials/40287-cpu-priority-shortcut-program-create-windows.html

do ukrycia okienka można zastosować plik VBS lub aplikacje Quiet, hidecon, hideexec.
https://superuser.com/questions/62525/run-a-batch-file-in-a-completely-hidden-way


Wszystkich procesów raczej nie ma sensu tak uruchamiać (np. odpowiadający za kartę przeglądarki).

Oo dzieki :slight_smile: ja nie chce wszystkich procesow, wystarczylby ten glowny,tylko jak go rozpoznac? Jesli jest kilkansscie takich samych procesow :frowning:

Ja zrobiłem taki skrót i główny proces ma ustawiony priorytet wysoki:

C:\Windows\System32\cmd.exe /c start "Firefox" /High "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Okienko sam ukrywam hideexec ale nie pamiętam składni do niego.

Nie ma co kombinować. Na DP jest system explorer - nawet portable z linków bezpośrednich. Po polsku i nie ma lepszego.

Program pokazuje drzewo procesów i można ustawić na stałe priorytet procesu głównego przeglądarki - u mnie slimjet.


Można ustawić proces główny na wysoki i zaznaczyć na stałe.

1 polubienie

W sumie lepsze, podprocesy też od razu mają wyższy priorytet (po restarcie czy też nowo zainstalowane dodatki, otwarte karty po ustawieniu).

ANo dzieki panowie :slight_smile: Najzabawniejsze , ze znałem ten skrót od krystiana, czytałem o nim kiedyś, ale nie był mi wtedy potrzebny i zapomniałem o tym. Co do systemexplorera to jest kobyła, malutki i lekki jest programik PRIO którego używałem do tej pory. Tak samo ustawia na twardo każdy proces.
W przypadku starego FF się to sprawdzało bo proces był tylko jeden. sprawdze obydwie metody.

Ta kobyla jest bardzo malutka i lekka


Po wypakowaniu ma 5,68MB.
Mnie tam na podwyższonym priorytecie FF śmiga, że aż miło.

Ugryzłem to jeszcze inaczej :wink: wyczaiłem w operze menu programistów,i tam byl menadżer zadań w ktorym były zidentyfikowane wszystkie procesy opery, i który odpowiada za przeglądarkę.No i poszło z górki, bo problem był taki, że nie wiedziałem który proces z kilkunastu jest tym głównym. dzieki za pomoc :slight_smile: od razu zauważyłem że opera zamyka sie w sekunde, a nie ~5.