Czy da się ustawić zdjęcie profilowe na facebooku bez przyciania?

Witam. Być może to banalny problem, ale przeszukiwałem internet i nie mogę znaleźć pomocy. Czy da się ustawić zdjęcie profilowe na facebooku bez przycinania? np. takie w całości jak dodałem? ktoś? coś? Z góry dziękuję.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

 

Poza tym przypomnij Sobie od jakiej litery rozpoczynamy zdania…

Chodzi o to, że zdjęcie profilowe jest kwadratem. Ma wymiary 160x160, na mobilnych 140x140 (wymiary w pikselach). Minimalna wielkość zdjęcia jaką można wrzucić to 180x180 i zostanie ono zmniejszone do wymaganych rozmiarów. Jeśli wrzucisz fotkę o innych proporcjach to zostanie ona automatycznie przycięta (można to potem poprawić po wejściu w opcje edycji). Inaczej się nie da, chyba że do wrzucanej fotki np. dołożysz czarne pasy i ten sposób dostosujesz ją do proporcji kwadratu (widziałem ludzi co tak robią, ale moim zdaniem efekt jest tragiczny i nic nie widać).

Jeśli zależy ci na zachowaniu proporcji innych niż kwadrat to może warto by je wrzucić jako zdjęcie w tle? To oczywiście nie to samo, i też raczej trzeba będzie przyciąć, ale tu wymiary to 851x315 (w smartfonach 640x360) więc inne proporcje dają trochę więcej możliwości…

dziękuję serdecznie za odpowiedź, no nic. Zostanie już tak jest :slight_smile: