Czy da się usunąć opcję "Usuń"

Cześć. Da się usunąć opcję “Usuń” ? Chyba wiadomo o co chodzi. Ta opcja, która pojawia się po kliknięciu na folder Prawym Przyciskiem Myszy. :wink: System to Windows XP Professional Service Pack 2. Pozdro.

Pewnie jakoś się da, ale trzeba by pogrzebać w rejestrze. Musisz poszukać. To menu nazywa się menu kontekstowe (zależy na co klikniesz - folder, podaje operacje dostępne dla folderów itd.)

Nie da się. No, dobrze, da się ale nie jest to ani łatwe (przede wszystkim nie jest łatwo znaleźć odpowiedni wpis) ani bezpieczne.

Pozycja w menu o którą pytasz jest “zaszyta” w pliku shell32.dll i jedyną metodą na jej usunięcie jest otwarcie w/w pliku w jakimś edytorze zasobów i usunięcie odpowiedniego wpisu w sekcji ‘Menu’.

Wszystko to z poziomu innego systemu, bo to plik cały czas używany i nie będzie możliwości zapisania zmian

Niestety, nie wiem dokładnie którego, bo jest ich kilka :slight_smile:

Spoko. Nawet dobrze jeśli nie będzie dało się przywrócić. 8) Więc jak? Pomoże mi jakiś profesjonalista? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, trochę mi na tym zależy. :wink: Pozdro.