Czy da sie usunąć z płyty DVD pliki które sie nagrało?

W CBburner nagrałem 3 filmy. Nagrywąło sie koło 10. Pisało 800 minut wiec wyłączyłem bo chciałem grać. Nie zapisałem ich na nim jeszcze ale pamieć zajeły (tyle że nie wyświetlają sie na kompie ani odtwarzaczu) Wiec chyba mogę jeszcze usunąć film który nagrał sie jedynie do połowy co? Jakim sposobem? Jakieś porady? Jak ustawić szybszą szybkość nagrywania w tych płtach niż 3x?

Napisz po polsku bo to co napisałeś to jeden bełkot.

Płyta DVD-R jest płytą jednorazową - dane nagranie zostają na niej na zawsze.

Kasować możesz z płyt DVD-RW

Chodzi o to iż nagrywałem sobie 10 filmów AVI po 700MB. Pisało że 800 minut ponad wiec wyłączyłem a akurat było w trakcie nagrywania 3 pliku. Chciałbym usunąć ten kawałek 3 pliku a te 2 całe filmy zostawić po czym nagrać całe pozostałe 7 filmów i wybrać opcje 8x nagrywanie a nie 3x. Ale nie umiem

Nie da się tak zrobić jak to sobie planujesz.Jak napisał kolega Cedar te płytę można nagrać tylko raz.Jeżeli coś poszło nie tak płyta nadaje się do kosza.

Nie da się. Jak chcesz nagrywać i kasować musisz kupić płytę DVD-RW. A tą możesz wyrzucić już do śmietnika bo do niczego się nie nadaje.

Ale dalej nie wiadomo na jaką płytę nagrywasz.DVD±R,DVD±RW czy DVD±DL ?

O przepraszam ale ja miałem już płyty i nagrywałem kilka razy chyba że wybrałem opcje “Zamknij płyte” to już nie mogłem nagrać

Dodane 14.03.2012 (Śr) 20:07

http://allegro.pl/omega-dvd-r-dl-8-5-gb-11szt-wysylka-gratis-i2177765751.html

Taką bo z tej ofery kupięłm czyli DVD-R

No to wyżej masz odpowiedź - jak masz -RW to nagraj jeszcze raz, jak masz -R to kup płytę w markecie i nagraj jeszcze raz.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy nagrywasz dane na płycie i po tej operacji jej nie zamykasz (zostawiasz do dalszego nagrywania) a inaczej gdy przerywasz zapis w połowie tego procesu - płyta nadaje się do kosza! Nie wierzysz? Spróbuj teraz na niej coś nagrać - program do nagrywania poprosi Cię o włożenie pustego nośnika.

:roll:

Spróbowałem nagrał bez problemu filmik minutowy

1.sciagasz nero startsmart

2.instalujesz

3.odpalasz go

4.wchodzisz w zakladke: “kopia zapasowa”

  1. wybierasz opcje: “nagraj obraz na dysk”

6.w tabelce po prawej wybierasz: “data dvd”

  1. zaznaczasz zbedne pliki

8.po prawej stronie wciskasz pszycisk: “delete”

9.wrzucasz pliki ktore chcesz nagrac

10.bierzesz: “next”

11.a na koniec: “burn” i koniec

pozdro