Czy da się użyć czcionki np. Kunstler Script na stronie inte

Witam

CZy da sie użyć czcionki np. Kunstler Script na stronie internetowej tak zeby wszytscy uzytkownicy przegladajacy stronie wyswietlala im sie ta czcionka?

Chodzi Ci o własną czcionkę na stronie ? zapoznaj się z tym: http://blog.lupinek.webd.pl/2009/07/wla … nki-w-css/

Pozdrawiam.

Dzięki. Ale niestety działa to tylko w FF…

Dodane 16.11.2009 (Pn) 15:36

Dzięki. Ale niestety działa to tylko w FF…

Ogółem font-face działa w każdej przeglądarce, z tą różnicą że nie każda akceptuje font w formacie ttf. Jeśli chcesz tego użyć to musiał byś dla FF/Opery i IE rozbić osobne pliki. IE może odczytać tylko format EOT (Embedded Open Type), natomiast pozostałe to różnie, niektóre ttf, niektóre otf.

Problem jednak jest natury “prawnej”. Nie wolno udostępniać plików ttf fontów, chyba że sam jesteś jej autorem. Dlatego właśnie MS stworzył EOT, gdyż z tego formatu jakby nie da się wyekstrahować fonta. Szczegółów nie znam ale ogółem zabawa z font-face jest kłopotliwa technicznie jak i z punktu widzenia legalności.

Jeśli koniecznie chcesz swój font to polecam (aczkolwiek niechętnie bo to średnio dobre wyjście) bibliotekę sIFR. Ogółem polega to na tym że zamienia Ci wskazany tekst w dokumencie HTML w locie na obiekt flasha z tym samym tekstem ale pisany customowym fontem. Są jeszcze inne pochodne tego rozwiązania bazujące też na flashu, inne na js a skończywszy na dynamicznym generowaniu obrazków.

ok, dzieki.

Pozdr