Czy da się użyczyć swój komputer poprzez sieć domową?

U mnie w pokoju jest komputer z 6GB RAM, Pentium G3220, Windows 8.1. W drugim pokoju mam powolnego netbooka 1GB RAM, Intel Atom N570, Windows 8.1, który służy wyłącznie do przeglądania internetu. Oba komputery są podłączone do routera ethernetem.

 

Czy istnieje możliwość, aby utworzyć nową sesję pulpitu, która była by przesyłana z mojego komputera, do tamtego netbooka? Chciałbym jednak, aby na tym netbooku nie było widać co robię na swoim komputerze i na odwrót.

Nie jestem pewien, czy możliwe jest korzystanie z obu komputerów naraz, i to z wykorzystaniem osobnych sesji pulpitu. Ale na pewno można uzyskać dostęp z poziomu jednego komputera do drugiego. Ten drugi komputer będzie wyświetlać okno logowania.

 

Zainteresuj się opcją “zdalny pulpit” w Windows lub dowolnym serwerem i klientem RDP w przypadku Linuksa.

Jeśli chodzi ci o granie na netbooku, używając zasobów głównego komputera, to zainteresuj się Steam In-Home Streaming.

 

Niestety nie to działa tak, że jednocześnie 2 osoby mogą używać danego komputera :slight_smile:

Sesje konkurencyjne, dostępne są tylko w wersjach serwerowych Windows.

Jeśli lubisz grzebać w systemie, spróbuj poradnika z tego linku:

https://gist.github.com/diego898/6871478

A nie dałoby rady czasem jakieś oprogramowanie wykorzystujące VNC?

Nie tylko, jest masa innych systemów operacyjnych, które takie coś umożliwiają.