Czy da się w jakiś sposób uratować mój dysk HDD

Podczas podłączania dysku twardego przy włączonym komputerze, komputer zgasł i nie chciał się załączyć. Dopiero po odłączeniu go od prądu i ponownym podłączeniu po jakimś czasie udało sie go włączyć, lecz dysk twardy przestał działać. Nie widzi zainstalowanego na nim systemu operacyjnego. Uruchomiłem komputer z dyskietki startowej aby sformatować dysk, jednak nie jest to możliwe. Wykrywa 3 partyvje jakie miałem na dysku utworzone ( C:, D:, E:, ) z systemem plików [FAT32], ale nie da sie ich sformatować. Próbowałem wykonać podobną czyność z płyty inastalacyjnej Windowsa XP Professional ale on nie wykrywa wogóle dysku twardego. wogóle podczas każdego załączania komputera dysk że tak powiem 3 parę razy zachropocze i wskazuje że dysk jest nieprawidłowy( przeważnie komputer sie zawiesza zanim zacznie wogóle usiłowac coś z niego wyczytać )

Czy jest wogóle jakaś szansa aby odpaliuć go w jakiś sposób, nie chodzi mi o dane które miałem na nim że je utrace, Sformatować w jakioś sposób.

Jeśli tak to jakim narzędziem moge sie posłużyć

Dysk Twardy to:

SAMSUNG 40GB, 5400 obr./min

Raczej już z dysku nie skorzystasz :frowning: . Następnym razem podłaczaj twardziela przy wyłączonym komputerze

Obawiam się, że już nie pociągniesz… Pamiętam, jak miałem otwartą klapę i podczas pracy z HDD wypięła mi się taśma… Klastry poszły i koniec… :frowning:

Ale spróbuj programem HDD Regenerator - mój dysk miał poważne problemy, ten soft go przejechał i poszło ok… Ale powiem Ci, że jeśli bawiłeś się dyskiem przy włączonym kompie, może być nieciekawie… Ale spróbuj :slight_smile:

szanse sa raczej zerowe ale wsumie gdyby jakis ekspert go zobaczyl to moze dalo by sie naprawic …lecz watpie w to … :frowning:

To swiadzczy raczej o mechanicznym jego uszkodzeniu (poleciały głowice) :arrow: tylko specjalistyczny serwis i to nie w celu regeneracji dysku tylko odzysku zapisanych na nim danych.

Tez mi się wydaję ze może być to jakaś usterka mechaniczna.

JEdnak dziwi mnie to że jak uruchomię kompa z dyskietki startowej to widzi wszystkie partycje na tym dysku, ale nie moze nic z nich wyczytać, ani sformatować.

Jakąś oznake życia daje.

może coś na płytce od twardziela się przyjarało spróbuj ją wymienić (koszt około 15-20 zł) a jak to nie pomoże to dysk na śmieci oczywiście spróbuj też te rady co są wyżej i będą potem

najpierw bym się udał do specjalizowango serwisu i spytałbym się czy dysk da sie w jakiś sposób naprawić 8)

powiem tak : KTO podłancza dysk na właczonym kompie? ku…wa (ekm sorry ,ale jak przeczytałem ten post to mnie ruszyło). zz dysku prawdopodobnie nici .jednak jesli miłes jakies bardoz wazne dane to jest mozliwosc ich odzyskania (firma Ontrack technology lecz koszt ok 500 - 5 tys.)

… taki program jak Ranish Partition Manager (odpaic z dyskietki i sprobowac skasowac wszystko jak idzie). Mozna tez uzyc RescueCD i tam znajduje sie progs ran.part.man. i wiele innych ktore moga pomoc.

Nawet warto nimi sie pobawic na padnietym dysku dla samego poznania ICH DZIALANIA.