Czy da sie wąłczyć "słuchacza mowy" w polskiej Viście?

Czy istnieje sposób przez który można na polskiej wersji visty włączyć “słuchacza mowy” nie wiem jak to sie nazywa. Wiem że to jest narazie tylko w językach obcych i widać że do polskiego microsoftowi sie nie śpieszy.

możliwe że nasza wersja Visty nie zawiera tego modułu.

sevenb , o co chodzi ??. O rozpoznawanie mowy ??

Chyba da się ale trzeba po angielsku mówić.

tak napisałeś że nie do końca wiadomo, ale chyba chodzi o to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=17&Rozpoznawanie+mowy+w+Windows+Vista

W polskiej wersji nie działa i w 99.9% nie będzie działać. Nie przewidziano takiego rozwiązania dla Polaków. Działa tylko w wersji angielskiej.

Vista niestety nie rozpozna polskiego jezyka, a języki które obsługuje to m.in. chiński, japoński, francuski, niemiecki, hiszpański, angielski, czyli praktycznie wszystkie najpopularniejsze.

Aha no to szkoda a istnieje po prostu jakiś mod który odblokowuje tą funkcję lub instaluje ten dodatek(możliwe że po prostu go nie ma)? Bo mówić po angielsku potrafię i można by było sobie popróbować :smiley:

Nic prostszego zainstaluj vistę w wersji angielskiej.

Ale jak potem spolszczyć napisy? Da sie?

sevenb skoro znasz angielski i nim dobrze władasz to po ci spolszczenie napisów.

No bo nie tylko ja będę korzystał z tego komputera

jak masz ultimate to pobierasz polski pakiet językowy z windows update…

przy próbie włączenia rozpoznawania mowy na vioscie pl wyskakuje komunikat “ta funkcja nie obsługuje obecnego języka”