Czy da się wyłączyć "Przeciągnij i upuść" w Windows XP

Czy da się wyłączyć “Przeciągnij i upuść” (Drag and drop) ? Chodzi o to że jak klikam na ikonę i przeciągam ją, to żeby tego nie było. Próbowałem wszystkiego o czym słyszałem i nic. Posiadam Windows XP Pro i Home (legalne). Jeżeli da się to zrobić, a są jakieś różnice między systemami to prosiłbym o wyszczególnienie tych różnic. Dzięki.

kris22 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Na dole klik w pasek PM i wybrać właściwości , menu start i dostosuj tam odznacz Przeciągnij i upuść i zastosuj i ok.XP pro a XP Home cena,więkasza możliwość ustawienia systemu XP prof a w XP HOME brak “gpedit.msc” oraz jak sama nazwa mówi PROFESJONALNY i DOMOWY.

Ludzie, nie chodzi mi o “menu start”. Otwieram folder dysku C, łapie folder “Moje dokumenty” i myszką przeciągam go do innego folderu. Jak zrobić żeby to nie działało ?

Dziadek 43 dobrze radził ale nie do końca bo: PPM na pasek > Właściwości > Menu start > Dostosuj >

Zaawansowane > i tu odznacz polecenie - Włącz przeciąganie i upuszczanie - OK > Zastosuj > OK > restart

komputera .Musi działać.

Oty Kosz