Czy da sie wymienic wiatraczek na karcie graficznej?

witam mam maly problem posiadam karte radeon 9550 na niej jest zamontowanny taki maly wiatraczek ale on od jakiegos czasu bardzo glosno chodzi zdielem wiec obudowe i go opserwowalem i on potrafi sie nawet czasem zaciac jak go sie ruszy to sie kreci nawet cicho ale na krotko bo albo chalasuje albo stoi i moje pytanie jest takie czy mozna ten wiatraczek wyciagnac i zamontowac nowy na oko to ja sam nie zauwazylem zeby on byl jakos przykrecony czy co wyglada jak by byl tam na stale :frowning: i jak ktos posiada jakis link jak to zrobic i link to takiego watraczka na tego radka z gory dziekuje :slight_smile:

ściągnąć to się na pewno da :wink: z jakim chłodzeniem ta karta ??

tz. ???

Jeżeli nie widzisz śrubek to uważaj bo być może jest on razem z radiatorem przyklejony do GPU, a wtedy jego zdjęcie jest ryzykowne.

a jakie jest niebezpieczenstwo no srubek nie widacz z reszta radiatora tesz nie ten wiatrak ma 12mm grubosci i pewnie z 10mm zam wiatrak gdzie tam po dnim miejsce na radiator

sebastian.39 , wygląda na to, że w Twoim przypadku radiator przyklejony jest do procesora graficznego klejem termoprzewodzącym, ale jak “usunąć” ten radiator, to ja Ci nie powiem :wink: Są na to jakieś sposoby, ale ja ich nie znam. Na pewno ktoś Ci tutaj powie.

wiecie co tak naprawde z tego co widze nikt nie jest w stanie mi pomoc oddam kompa do professionalisty myslalem ze to jest tak samo proste jak wymiana wiatraka na procesorze

Masz racje lepiej oddaj kompa do kogos kto sie na tym zna i lepiej zapłacic za naprawe np 200zł niz za nową cześć np 700zł. Jak nie jestes pewien to nic nie rob na własna reke.

karta od sapphire ? z wentylem na niebiesko swiecacym?

jesli tak, to musisz dokupic/zdobyc jakikolwiek radiator i jakos go tam zamocowac

te karty sie nie grzeja, wystarczy sam radiator, jesli nie grasz lub korzystasz z aplikacji 3d, w innym przypadku jakis wentylator

idealnie pasuje radiator i wentyl z gf4mx- sam go zamontowalem do r9550

karta od sapphire ?

tak :smiley:

z wentylem na niebiesko swiecacym?

tak :smiley:

te karty sie nie grzeja, wystarczy sam radiator, jesli nie grasz lub korzystasz z aplikacji 3d, w innym przypadku jakis wentylator

jak szukalem w googlach to na roznych forach byli uzytkownicy co twierdzily ze wiatraki sie pala rozpuszczaja itp