Czy da się z VHS na CD?

(C!3nsk!) #1

Siemka! Mam pytanko, czy da się przegrać filmy z kaset VHS na np. płyte CD ? Mam strasznie dużo kaset na których są dobre stare filmy i niechce żeby się zniszczyły ze starości :?

Prosze o pomoc w jaki sposób można to zrobić. Z góry dzięki.

Pozdrawiam serdecznie.

(Junior P-ce) #2

prawdopodobnie da się coś takiego zrobić. Pewnie trzeba mieć podpięty telewizor z komputerem, żeby obraz był dostępny na oby monitorach. A potem programem (ale nie wiem jakim nie bawiłem się tym) skompresować do np. avi lub mpg.

(Vascker) #3

Sprawa sprowadza się do pytania czy masz zainstalowaną kartę telewizyjną lub do edycji video. Te karty posiadają szereg złączy do wprowadzania sygnału z różnych źródeł, np. magnetowidów (złącza svideo, composite, etc.). Konieczne jest zatem posiadanie takiej karty. Potem można już w prosty sposób przechwytywać obraz i dźwięk ze źródeł podłączonych do komputera.

(Kpr2877) #4

Podłącz odtwarzacz VHS do karty telewizyjnej, zgraj i przekonwertuj do avi albo mpg

(C!3nsk!) #5

czyli potrzebuje karty telewizyjnej, ale to musi być jakis konkretny model czy może to być każda?! :?

(Jbviuhvbvui) #6

Tak, prawie każda karta ma gniazdo S-Video , albo karta graficzna z gniazdem tzw. VIVO.

I do tego duuuuuuużo wolnego miejsca na dysku.

2 godz. zgranego materiału z VHS zajmuje ok. 60 GB miejsca na dysku.

(Darklife) #7

LOL? 30GB? Ja mam dysk o pojemności 29.5 GB... Filmy mają po 4GB ale nie po 60GB... Chyba o jedno "0" się pomyliłeś... Chciałeś napisać 6GB wolnego miejsca chyba... :]

(Bambo 5) #8

nie. to prawda 60 gb bez żadnej kompresji

(Jbviuhvbvui) #9

Gotowy materiał będzie miał tyle, ale nie analogowy zgrany z VHS na dysk.

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html

(Deathspell666) #10

Dlatego najlepszym wyjściem będzie zgrywanie i kodowanie w locie, zainteresuj się kodekiem x264 - uzyskasz najlepszą jakość przy znacznie mniejszym rozmiarze, chyba że masz słaby procesor... wtedy to xvid zostje };>

(C!3nsk!) #11

tvno8.png

Czy taki sprzet by się nadawał?