Czy da się z VHS na CD?

Siemka! Mam pytanko, czy da się przegrać filmy z kaset VHS na np. płyte CD ? Mam strasznie dużo kaset na których są dobre stare filmy i niechce żeby się zniszczyły ze starości :?

Prosze o pomoc w jaki sposób można to zrobić. Z góry dzięki.

Pozdrawiam serdecznie.

prawdopodobnie da się coś takiego zrobić. Pewnie trzeba mieć podpięty telewizor z komputerem, żeby obraz był dostępny na oby monitorach. A potem programem (ale nie wiem jakim nie bawiłem się tym) skompresować do np. avi lub mpg.

Sprawa sprowadza się do pytania czy masz zainstalowaną kartę telewizyjną lub do edycji video. Te karty posiadają szereg złączy do wprowadzania sygnału z różnych źródeł, np. magnetowidów (złącza svideo, composite, etc.). Konieczne jest zatem posiadanie takiej karty. Potem można już w prosty sposób przechwytywać obraz i dźwięk ze źródeł podłączonych do komputera.

Podłącz odtwarzacz VHS do karty telewizyjnej, zgraj i przekonwertuj do avi albo mpg

czyli potrzebuje karty telewizyjnej, ale to musi być jakis konkretny model czy może to być każda?! :?

Tak, prawie każda karta ma gniazdo S-Video , albo karta graficzna z gniazdem tzw. VIVO.

I do tego duuuuuuużo wolnego miejsca na dysku.

2 godz. zgranego materiału z VHS zajmuje ok. 60 GB miejsca na dysku.

LOL? 30GB? Ja mam dysk o pojemności 29.5 GB… Filmy mają po 4GB ale nie po 60GB… Chyba o jedno “0” się pomyliłeś… Chciałeś napisać 6GB wolnego miejsca chyba… :]

nie. to prawda 60 gb bez żadnej kompresji

Gotowy materiał będzie miał tyle, ale nie analogowy zgrany z VHS na dysk.

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html

Dlatego najlepszym wyjściem będzie zgrywanie i kodowanie w locie, zainteresuj się kodekiem x264 - uzyskasz najlepszą jakość przy znacznie mniejszym rozmiarze, chyba że masz słaby procesor… wtedy to xvid zostje };>

tvno8.png

Czy taki sprzet by się nadawał?