Czy da się zablokować prawa użytkownika do jakiegoś folderu?

Witam.

Tak jak w temacie; chciałbym z użyciem konsoli Windows zablokować prawa użytkownika do jakiegoś folderu.

Chodzi mi o to, aby efekt był ten sam jak przy otwieraniu folderu C:\System Volume Information tj. aby wyskakiwał napis: “Odmowa dostępu”.

Wiem, że można to łatwo wyminąć wpisując do konsoli wiersz kodu przyznawającego danemu użytkownikowi prawa do tego folderu.

Nie wszyscy jednak wiedzą jak to zrobić i sądzę, że może to posłużyć za niezłe zabezpieczenie.

Jaki jest kod, blokujący prawa użytkownika do danego folderu na dysku?

Z góry dziękuję.

Oczywiście. Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu Windows XP Professional oraz twoim systemem plików jest NTFS możesz zarządzać uprawnianiami. W tym celu klikasz PPM na folder -> Właściwości -> Zabezpieczenia. Następnie dostosowujesz je do własnych potrzeb. Jeżeli posiadasz XP Home pierwsza porada z tego tematu działa : windows-home-odblokowanie-zakladki-zabezpieczenia-t34959.html

Dzięki wielkie! Już znalazłem. Wystarczyło tylko użyć w komendzie “cacls” polecenia /D , które całkowicie blokuje prawa użytkownika to korzystania z danego pliku, folderu czy katalogu. Temat do zamknięcia.