Czy da się zainstalować drukarkę na virtualnej maszynie?

(Virek1987) #1

Jak w temacie. Jestem ciekaw czy Jeśli zainstaluję na viście wirtualną maszynę z Win XP to będę mógł zainstalować drukarkę z którą pod vistą mam kopoty?

(MarS) #2

Oczywiście. Przecież wirtualny system to system samodzielny. Tak jakbyś podłączył osobny komputer

(Virek1987) #3

Aha byłoby świetnie. Nie byłem pewien kiedyś w ramach zabawy stworzyłem taką maszynę. Wybierało się komponenty ilość RAMU dysk itp ale to były jakby wirtualne urządzenia domyślne.

(system) #4

Wydaje mi się, że się da. Wystarczy, że program emulujący wirtualną maszynę pozwala na podłączenie portów USB.

(Virek1987) #5

Nie pozostaje nic jak spróbować. Mam virtual PC 2007 oraz virtualbox jeśli znacie inny sprawdzony dobry program napiszcie. :slight_smile:

(rgabrysiak) #6

VMware Workstation

(MarS) #7

Virtual PC nie ma możliwości podłączenia urządzeń na USB. Vmware ma natomiast taką opcję

(Virek1987) #8

W takim razie Vmware zaraz ściągnę wersję testową. Mam nadzieję że wypali, to by było na tyle. Dzięki serdeczne za pomoc :slight_smile: .

PS

Udało się jeszcze raz wielkie dzięki :).

(Awalcz) #9

Vmware znakomity program! jedna wada jest bardzo drogi! Zastępczo polecam VirtualBox jest za darmo do użytku domowego!