Czy da się zalogować do ustawień routera z telefonu?

Pytanie jak w temacie?Normalnie jest to możliwe tylko z komputera podłączonego kablem z routerem.
Wpisuje się w przegladarce adres , i wyskakują opcje routera.
A czy jest jakikolwiek sposób na zalogowanie się do routera z włączonym wifi poprzez telefon/tablet bez żadnego kabla?
Pytam ogólnie, nie podając żadnych konkretów na temat routera, bo wystarczy mi jakieś nakierowanie czego szukać. prosze o pomoc.

Nie wiem czy na wszystkie, ale się da.

A coś wiecej?:slight_smile: jakiejś opcji szukać? programu? googlowałem ale nic konkretnego nie znalazłem.

Logujesz się tak samo jak z komputera. Podajesz adres IP i wchodzisz w ustawienia.

U mnie to nie działa niestety

Może router blokuje jakoś dostęp przez telefon. Ja tak mam z moim Zyxelem, serwerem multimediów. Niby mogę się logować przez telefon, ale mam bardzo ograniczone możliwości konfiguracji ustawień. Do routera mogę się logować bez problemu.

edit wow działa :slight_smile: używałem chyba złej przeglądarki, na chrome działa.Dzieki. Rozumiem że nie ma mozliwosci zalogowania sie przy wyłączonym wifi?

wyłączone wifi, czyli jesteś offline, i chcesz się logować online? :smiley: :wink:

No nie. Przy wyłączonym wifi się nie zalogujesz.

Dzieki jeden problem rozwiązany :slight_smile: ale drugie pytanie czy przez siec komórkową da sie zalogowac na ten router?

Da się, o ile masz w telefonie wolne gniazdo ethernet. Niemożliwe natomiast będzie zalogowanie się do routera przy wyłączonym power.

true story :wink: mój wykładowca mawiał że urządzenia elektryczne lepiej działają gdy są podłączone do prądu :wink:

1 polubienie

Czyli rozumiem że potrzebuję takiej przejsciówki, i bedzie wszystko hulało? One są uniwersal;ne, czy zwracac na coś uwage?

Tak, tylko routerek musi obsługiwać dostęp zdalny - przez internet. Wiem, że FritzBox’y tak mają i niektóre D-Linki. Jeśli chodzi o TP-Link’a to jest aplikacja na Androida o nazwie Tether, ale nie wiem, czy można logować się zdalnie przez internet. Poza tym nie wszystkie modele routerów obsługują Tether.

blumberplumber
moj router to innbox50 mam remote access i takie menu, tylko nie wiem co tam wpisać.tzn co wpisać to wiem, ale nic nie działa.

Moze inaczej zadam pytanie- nie wiem w jakim formacie to wpisać jesli np moj adres i mask to np 183.43.1.1 i subnet mask 255.255.255.0 jak to wpisac w tym okienku?

Ok znalazłem odpowiedź tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Maska_podsieci
dziekuje wszystkim za pomoc. jeszcze pozostało pytanie czy ta przejsciowka pare postów wyżej bedzie pasowała do telefonu i jest uniwersalna ?

Dobre :wink:

To jest przelotka do PC, ale możesz spróbować z USB OTG, o ile twój tel. obsługuje OTG. Jaki to telefon?

telefona mam złoma, myslałem że to jest uniwersalne do wszystkiego, ok wszystko jasne w takim razie, dzieki:)

Da się. Ale musisz mieć zewnętrzny adres IP lub włączoną usługę DDNS np. na DynDNS lub No-IP.

ANo dzieki, w pare godzin czlowiek sie troche podszkolil;.)
Wbrew pozorom pytanie o wlaczenie wylaczonego wifi nie bylo takie glupie, bo komputer ma albo mial opcje wybudzania , wiec wolalem sie zapytac żeby być pewnym :wink: to mówiłem ja, elektryk po 6 letniej szkole :wink: no i faktycznie router zaczął lepiej działać jak go włączyłem :thinking: