Czy da się zamienić vistę na xp bez utraty plików

witam.

chciałbym usunąć ze swojego notebooka (MSI VR610) system Vista 32 i zainstalować WinXP. niestety oprogramowanie, jakie mam na płycie, oryginalne, oznakowane jest jako ‘recovery’, czy też właściwie zawartość płyty, na której się znajduje system tak jest właśnie oznaczona…

zatem chcąc zrobić format kompa, nie mam możliwości przeinstalowania jedynie systemu. wszystko, co mam na dysku zostaje utracone, a notek jest jak nowy. logiczne przy ‘recovery’. jednak szukam rozwiązania, które umożliwiłoby mi odinstalowanie tylko i wyłącznie systemu, a następnie zainstalowanie nowego - XP. czy jest to wogóle możliwe? jeśli tak, czy ktoś mógłby mi powiedzieć punkt po punkcie, jak chłopu, jak to zobić? będę szczerze zobowiązany:)

z góry dzięki. pozdrawiam

zrób dodatkową portycję przenieś pliki wywal viste zainstaluj xp tylko upewnij sie że masz wszystkie drivery pod xp bo często w nowych lapkach są z tym problemiki

no, z tym to bedzie…szukanie w necie…ale mysle, ze wiekszosc mam, jak nie bede szukal. czyli poprostu odistalowac system i zainstalowac xp. i podzial partycji itd zostanie, nie tak jak przy recovery?

sofy recovery jest pisany w różny sposób często producenci pozwalają zachować swoje pliki przywracając tylko systemowe do fabrycznych ale ty najpierw robisz partycje ( min. 2 ) na jednej z nich masz viste na drugiej swoje dane podczas instalki xp formatujesz partycję z vistą i na drugiej nic nie tracisz proste jak drut tylko nie pomyl literek nazw dysków

rozumiem, dzięki piękne:)