Czy da się zamontować gniazdo usb w klawiaturze?

Witam. :slight_smile: Moje pytanie tak jak w opisie. Czy da się samodzielnie zamontować gniazdo usb w klawiaturze która takiego wejścia nie posiada. Jeżeli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi jak to zrobić. Pozdrowionka. :slight_smile:

Prościej będzie kupić klawiaturę, która posiada port USB. Owszem, można dokupić hub USB, “wybebeszyć” i jakoś zamontować wewnątrz klawiatury, w której obudowie zrobisz dziurę na gniazdo. Tylko takie działanie jest mocno bez sensu.

Nie widzę w tym nic bez sensu. Akurat mam stary kabel usb a nie chce wydawać bez sensu kasy na nową klawiaturę skoro ta działa bez zarzutów. Może wiesz które przewody trzeba by było podłączyć?

Zaraz, po kolei.

Chcesz podłączyć klawiaturę, która ma wtyk PS2 do gniazda USB zmieniając jej kabel? Jeśli tak, to może to być trudne lub nieopłacalne lub nawet niemożliwe - elektronika w klawiaturze nie da się tak łatwo przerobić na współpracę z innym rodzajem sygnału. Różnica nie jest tylko w rodzaju przewodu/wtyczki - w kablach PS2 i USB przebiegają całkowicie inne sygnały.

Tu masz schemat kabla http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

Witam,

Jeżeli chcesz zrobić manewr taki o jakim napisał Cedar to raczej podaruj sobie. W najlepszym wypadku spalisz klawiaturę, albo port USB w najgorszym padnie Ci cała płyta.

Jeżeli chcesz wyprowadzić sobie dodatkowe gniazdo USB to nie ma raczej problemu. Byle kabel USB był dłuższy niż w klawiaturze (żeby nie skracał zasięgu klawiatury). Dalej to jest kwestia tylko Twoich umiejętności mechanicznych (bo elektroniki nie będziesz musiał dotykać). Rozkręcasz klawiaturę wybierasz miejsce, gdzie się zmieści cała wtyczka, robisz wycięcie w sciance (mniejsze odrobinę od gninazda, żeby taki metalowy kołnierz był na zewnątrz i zaczepiał się o krawędź - wtedy wtyczka nie wsunie się do środka), całą wtyczkę w środku przyklejasz na klej polimerowy albo termiczny (butapren odradzam ze względu na opary, które mogą uszkodzić elektronikę klawiatury). Sklejasz oba kable w co jakiś kawałek (żeby nie latały luzem) i podłączasz do wolnego gniazda USB w kompie i masz.

Powodzenia.

Za 40 - 50zł można kupić porządną klawiaturę multimedialną z wyjściami USB i gniazdami słuchawek i mikrofonu - wszystko jest ergonomiczne i estetyczne. Jeśli jesteś jednak pasjonatem dłubania przy urządzeniach, to możesz zrobić tak, jak napisał powyżej opat.

Czy mamy rozumieć że masz klawiaturę usb i chcesz wewnątrz niej podłączyć do jej kabla dodatkowy kabel i nim wyprowadzić usb na zewnątrz?

Jeśli tak to odpuść sobie, to nie zadziała - nie da się rozdzielić usb bez huba, tylko poprzez hub można rozdzielić usb.

Można by się bawić we wbudowywanie huba w klawiaturę ale jak ci napisał jaru_r jest to bez sensu.

Kup sobie zwyczajnie przedłużacz usb za kilka zł i wyprowadź go w okolice klawiatury lub jak wolisz kup wtyczki i sam go zrób, wszelkie inne kombinacje nie mają większego sensu.

Chodziło mi o to o czym pisze Scripter1. No skoro tak mówicie to chyba na prawdę pójdę po nową klawiaturę. Ale chciałem się trochę pobawić. Swoją drogą to nie rozumiem czemu nie można zrobić tego zwykłym kablem usb. Pozdrawiam i dziękuje za POMOC. :slight_smile:

Witam,

Czemu nie można tego zrobić zwykłym kablem USB? Prawdopodobnie dlatego, że są to trochę inne protokoły komunikacji i w sumie inna filozofia przy komunikacji z urządzeniami. Jeden PS jedno urządzenie, jedno USB wiele urządzeń (oczywiście przez hub’a, albo specjalną przelotkę). Można jeszcze spróbować adapter PS2 - USB http://www.clickykeyboards.com/index.cfm/fa/items.main/parentcat/11298/subcatid/0/id/124184

ale nie wiem czy koszt nie będzie porównywalny z nową multimedialną klawiaturą na usb jak napisał jaru_r.

Pozdrawiam.