Czy da się zmieniać rozmiar okna za pomocą skrótu klawiatura + mysz?

Na innym systemie lubię pewne rozwiązanie.
Przy przyciśnięciu klawisza super/meta/ten z logo Windows oraz użyciu prawego klawisza myszy mogę zmienić rozmiar okna.

Jest to o tyle przyjemne, że można kliknąć dużo mniej dokładnie niż przy łapaniu za ramkę okna (nawet kilka centymetrów od krawędzi.

Kojarzycie czy da się coś takiego zrobić w Windows?

p.s.
Przy lewo kliku można przenosić okna. Nie trzeba łapać za górną belkę. Też lubię :slight_smile:

Ja tylko 5 przez 10 kojarzę trick z wyciąganiem okien które są poza ekranem (np. okno dodatku w Firefox), ale on nie pasuje do opisu, że 2 cm nad oknem z wciśniętym klawiszem sobie przeciągasz.

A nie pasuje, bo trzeba użyć menu kontekstowego “przenieś” i strzałek klawiatury (jak klikniesz myszką to opcja się resetuje zazwyczaj).

No nie do końca to :slight_smile:
I nie nad oknem.

Kilka się wewnątrz okna niemal byle gdzie.
Nieco na prawo od środka i można zmieniać rozmiar okna od prawej,
Nie co na lewo od lewej,
Itd. Mega wygodna funkcja. Nie siedzę całymi dnami i nie zmieniam rozmiaru okien więc mogę bez niej żyć, ale… gdyby się udało.

Może “mikro” ułamek jest w aplikacji Alt Drag:

Najważniejsze by nie wpakować się, że sam chcesz napisać własną apkę z tymi funkcjami - raczej szukamy takiej co doda to na prawie każde okno bez “inżynierii wstecznej/odwrotnej” na posiadanym oprogramowaniu.

1 polubienie