Czy da się zmienić rozdzielczość w ten sposób?

Cześć, mam pytanie czy można zmienić rozdzielczość w taki sposób w laptopie, żeby rozdzielczość sięgała do wady pokazanej na zdjęciu?
Zasłania mi to ekran i przeszkadza w używaniu laptopa, niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie

Nie da się. Masz uszkodzoną matrycę więc przy każdej rozdzielczości będziesz miał zakrytą część pulpitu tam gdzie zaczyna się uszkodzenie matrycy.

wiem że jest uszkodzona ale myślałem że da się ustawić rozdzielczość tak żeby korzystać tylko z tej części która działa ://

Możesz ewentualnie jakiegoś Linuxa z KDE zainstalować i po lewej stronie utwórz pusty panel, rozciągnij go do szerokości tego uszkodzenia, zaznacz zawsze na wierzchu i przenieś na prawą stronę. Wszystkie okna będą się skalować max do krawędzi tego panela.
Można też w regułach okien ustawić, aby okna pełno-ekranowe też się skalowały.

Niestety nie jestem w stanie określić, czy wszystko będzie działać na tym lapku “out of the box”.
Możesz przed instalacją sprawdzić np. na uruchomionym Linux z pendrive, czy wszystko śmiga jak trzeba (sieciówka, ACPI, dźwięk i inne rzeczy)

… ale w W 10 tez można sobie okna do granicy działania dopasować.
Inna rzecz, ze nie dam głowy ile to podziała i czy nie padnie cała. Jeżeli nowy, to wymiana, jak starszy, to pod TV podpinaj w domu. :wink: