Czy da się zmniejszyć Input Lag w telewizorze lub CS?

Zamierzam kupić PC ale nie mam miejsca (bo jest mamy PC)  ani pieniędzy na monitor. Dowiedziałem się że telewizory mają za duży input lag żeby grać w strzelanki. Jest jakiś sposób który zmniejszy input lag w telewizorze (taki który nie spowoduje uszkodzenia) albo w CS:GO? 

Nie da się. Podaj model telewizora.

Samsung UE40J5100AW

Samsungi mają bardzo dobry ten parametr, dodatkowo ten model ma w menu opcję gier komputerowych zmniejszających input lag. Ten telewizor 27.7ms, co jest bardzo dobrym parametrem, spokojnie na nim możesz grać.

Ten imput lag jest podawany dla TRYB GRA, jeśli tv sam go nie włączy trzeba włączyć ręcznie. Przy ponownym podłączeniu kompa TV sam go sobie ustawi.

 

Tryb Zabawa - dostępny tylko po podłączeniu telewizora do komputera. To ten, prawda? 

Tylko wejście HDMI 2/DVI do ktorego mam zamiar podlaczyc kompa bo HDMI1 to dekoder  TV - podłączam do niego moje PS3. Ciekawe, czy po odpaleniu konsoli tryb obrazu sie przestwi z Zabawy na ten co mam ustawiony (Dynamiczny) 

Pilotem przestawiasz tryby; jak masz za mało złącz, zawsze możesz dokupić przełącznik HDMI.

Wiem że pilotem, ale mam na  myśli, czy automatycznie

Jeżeli robisz coś pilotem (MANUALNIE), to nie robi się to AUTOMATYCZNIE.