Czy da się zobaczyć logi procesów dotyczących menedżera zadań windows

Problem polega na tym że dostaje “ścinę” komputera na około 10 sekund podczas uruchomiania jednej gry za pierwszym razem po włączeniu komputera (dzieje się to raz na włączenie komputera, za drugim razem gra się włącza bez problemu)

Próbowałem sprawdzić w menedżerze zadań co się w tym czasie dzieje, tzn jakie jest użycie procesora podczas tego pierwszego włączania, jednak nie przewidziałem tego że menedżer zadań też dostaje ścinę (przez te około 10 sekund wszystko dostaje ścinę)

Jako że dysk jest sprawny (testowałem) ram także testowałem memtestem i 0 błędów a nie chce zrobić formata, dlatego szukam jakiegoś sposobu żebym mógł zobaczyć co się dzieję podczas ściny komputera, jakieś logi z menedżera zadań czy coś w tym stylu, jakiś program do tego? A może ktoś miał ten problem? Problem występuję w grze League of legends oraz w programie Origin, ten program usunąłem bo dowiedziałem się że to on powoduje owy problem, jednak to nie pomogło ani nic z tych rzeczy które przeczytałem na innych, angielskich forach dotyczących tego problemu.

 

Podam linki do mojego problemu opisanego przez innych po angielsku, jeśli nie można to proszę o usunięcie linków.

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/7391950.page

http://www.tomshardware.co.uk/forum/335190-28-seconds-freezes-loading-apps

 

Skoro manager zadań nie aktualizuje się przez ten czas, to zerknij na diodę HDD - jeżeli rozświetla się jak szalona, to albo wydajność HDD albo jego fragmentacja (albo to pierwsze spowodowane drugim).

Możesz też spróbować: http://www.puryear-it.com/blog/2012/07/06/how-to-monitor-a-windows-process-for-cpu-usage/ jeżeli to nie problem z dyskiem.

 

A Origin się tylko długo uruchamia, nawet na SSD :wink:

 

W tym poradniku jest opisane jak zrobić log do wybranego procesu, jako że ja nie wiem który proces to może powodować potrzebuje monitorować wszystkie procesy, ale to już sam do tego doszedłem.

Dziwne że dzisiaj nie ścięło po włączeniu origin a pozniej league of legends, zobaczę jutro.