Czy DAC będzie działał z uszkodzą kartą dźwiękową w komputerze?

Chcę kupić któryś z tych DACów :

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-fx-audio-fx-audio-dac-x3-5960320/ , https://sklep.hard-pc.pl/p9155,wzmacniacz-sluchawkowy-fx-audio-dac-x3-dac-usb.html

https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-a1-411795/

https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e10k-olympus2-422547/

Jak to jest z tymi DACami ? Jeśli mam uszkodzoną kartę dźwiękową albo jak karta w ogóle nie będzie działać dźwiękowa to będą te DACki odtwarzać dźwięk z komputera czy nie ?

DAC to jest właśnie karta dźwiękowa tylko na usb.
Wysokiej jakości zewnętrzne karty dźwiękowe są właśnie po to żeby ominąć gówniane dzwiękówki standardowo montowane w laptopach .
Krótko mówiąc, będzie działać :wink:

Z wyjątkiem Fiio A1 - to nie DAC tylko wzmacniacz.

To ja nie wiem dlaczego obsługa klienta Morele napisała mi że nie będą działać te DACki które podałem jeśli moja karta dźwiękowa ulegnie uszkodzeniu albo całkowicie się zepsuje . Każde z tych urządzeń będzie działać ? Pan z obsługi klienta napisał że Fiio e10k olympus 2 nie będzie działać bez działającej karty dźwiękowej w komputerze .

bo się gówno znają

Ja już nie wiem co o tym myśleć na innym forum napisali mi tak :
" @Dominik0990 wlacz myslenie, do czego podlaczysz ten wzmacniacz skoro nie masz karty?
Przy okazji kiedy sie w koncu nauczysz, ze nie wstawia sie spacji przed znakami zapytania, przecinkami, kropkami, dwukropkami itd?"

Sprzęt na USB będzie działał.
Sprzęt na SPDIF/toslink itp. nie.

4 polubienia

Cześć!
Skontaktuj się z nami w wiadomości prywatnej na FB i podaj proszę wątek Twojej rozmowy, który dotyczył wyżej wymienionych produktów na naszej stronie. Chcemy sprawdzić wszelkie szczegóły, które opisujesz.
Produkty USB powinny działać w takim wypadku.

Nie posiadam profilu na Facebooku i nie mam zamiaru zakładać. Rozmowa dotyczyła tych produktów do których linki podałem powyżej. Zapytałem po prostu na live czacie czy te urządzenia będą działać jeśli karta dźwiękowa w komputerze ulegnie uszkodzeniu albo w ogóle przestanie działać i odpisano mi że nie będą działać ponieważ są to wzmacniacze słuchawkowe i bez karty dźwiękowej nie będą działać. Mnie interesował zakup urządzenia które będzie przesyłało dźwięk z komputera mimo uszkodzonej karty dźwiękowej albo zepsutej całkowicie. Dowiedziałem się że ten produkt : https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e10k-olympus2-422547/ będzie przesyłać dźwięk z komputera mimo zepsutej karty dźwiękowej więc złożyłem zamówienie. Jutro przyjdzie do mnie to sprawdzę czy będzie działać. Pozdrawiam.