Czy dana gra wejdzie na laptopa-czyli pytanie żółtodzioba

Więc wczoraj siostra dostała laptopa. Jego parametry: Pentium® Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz, 2.9 GB RAM, Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family. Ja zbytnio się na tym nie znam, dla mnie ta karta to czarna magia…i wychodzę z zapytaniem do was czy będzie można grać na nim w gry ze średniej półki (co premiere miały pół roku temu etc.) Mi zależy by laptop udźwignął Left 4 Dead którego wymagania to: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 7.5 GB HDD, Windows XP/Vista. (tak, sprawdzałem na stronach typu canyourunit ale tam jaką bym gre nie wybrał, Gothica 1 czy Crysisa, strona ma problem z moją kartą graficzną) Dziękuje i pozdrawiam.

Tukan25 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witaj

Jak przeglądałem inne fora teraz,to się naczytałem że ta “karta” graficzna (o ile można ją tak nazwać) jest do niczego.

Więc nie jestem pewien czy uruchomisz tą grę co chcesz,ale poczekaj na posty innych użytkowników.

Przykro mi ale nie pograsz sobie na tym laptopie, gdyż jest to zintegrowana karta graficzna. Gdyby to była dedykowana karta graficzna to sprawa była by inna bo w niektóre gry na słabszych detalach mógłbyś pośmigać. Jeśli chodzi o grafikę w laptopach to najlepiej ATI nawet już 3200(to z własnych prób) ale lepiej 3650 a potem NVidia, ale też nie wszystkie modele dedykowane.

I wyprzedzając kolejne pytania nic z tą grafiką nie zrobisz.

Szkoda, że osoba od której dostała tego laptopa, nie zapytała do czego będzie on używany i nie zapytała np. na forum co kupić, bo teraz to faktycznie, najwyżej sprzedać i coś nowego wziąć byłoby trzeba…

A w laptopach nie ma teraz zasady, że ATI najlepsze. Nowe karty od NVidia w 55nm bądź już niedługo 40nm to bardzo dobre karty.

Ok, dzięki. Left 4 Dead działa na minimalnych, szkoda tylko, że reszta gier będzie na tym komputerze bezużyteczna. Poczekam może z miesiąc zanim uzbieram więcej pieniędzy, laptopa sprzedam i może kupie coś lepszego. Ciota mówiła, że jako tako zna się na laptopach i kupi coś dobrego, widać się przeceniła. Jeszcze raz dziękuje, myślę, że temat można zamknąć.

Ps.

Wiem, może głupie pytanie, ale czy można wymienić kartę graficzną w laptopie?

Niektórzy kombinują z wymianą grafiki, ale raczej nie jest to możliwe w Twoim przypadku.

A ciotka może i się dobrze zna, ale może nie wiedziała, że laptop ma być do gier. :slight_smile: