CZy dana karta pójdzie?

Tu nie chodzi o wymagania sprzętu dla sprzętu, aby karta graficzna działała. Działać będzie generalnie w każdej konfiguracji. To nie gry :wink:

Tu chodzi o to, że procesor będzie “hamował” GPU (czyt. procesor będzie za wolny by wykorzystać cały potencjał karty graficznej).

Jasne że będzie działaś :slight_smile: jesli tylko masz PCI-express (a po obecnej k.grafiki mnioskuje że masz), to będzie dzałać :slight_smile: W tej chwili nie wykorzystasz całego potencjau karty. Jednak jak zakupisz mobo i procesor, to wtedy karta naprawdę “pokaże pazurki” :slight_smile:

Tak jak już pisałem, ze sprzętem nie jest tak jak z grami. Nie jest tak że aby karta graficzna działała potrzebny jest konkretny procesor.

Będzie wszystko chodzić bez stresów itd., tylko po prostu nie wykorzystasz potencjału karty graficznej do końca, ot co!

Najprościej to tak:

Masz dużo wody do przelania i szeroką szyjkę od butelki w której jest woda. Lecz niestety wąż jest wąski i woda będzie się przelewać po prostu dłużej.

Ewentualnie

Masz dużo pokarmu do przełknięcia, lecz masz “wąskie gardło” i nie przełkniesz tego wszystkiego na raz, więc musisz jeść mniejszymi porcjami.

No i analogicznie. Masz szybką grafikę która przetwarza dużo danych, lecz procesor jest za wolny i nie jest w stanie przerobić tych danych tak samo szybko jak GPU. Więc karta graficzna musi “czekać” aż procesor przerobi dane które już dostał. A w momencie kiedy karta graficzna będzie czekać, automatycznie jej wydajność będzie niewykorzystywana w 100%.

Mam nadzieję że rozjaśniłem, a nie bardziej skomplikowałem :stuck_out_tongue:

Jakieś 50-60% mocy obliczeniowej karty wykorzystasz

Bo sama karta jest mocna dosyć :slight_smile: a twój procek też super słaby nie jest :stuck_out_tongue:

Spokojnie jak na wojnie :wink:

1024x768 spokojnie. Z 1280x1024 może być już troche gorzej, jeśli powłączasz AA i filtrowanie anizonotropowe.Mówię tu o nowych tytułach :slight_smile: Bo gry sprzed jakiegoś roku to i w wyższej rozdziałce powinny hulać aż miło :slight_smile: