Czy darmowy program antywirusowy avast coś daje?


(ZBYCHOKRIS) #1

Mam darmowego avasta od ponad roku i co dziwne od tego czasu nie wykrył żadnego wirusa :o Wszystko działa ok. Zastanawiam się czy on wogóle coś daje? Wcześniej miałem Gdata antywirus który wiele razy wyrył wirusa. Czy ten avast coś daje czy nie trafiam teraz na wirusy? :o


(Mateusz Micherda) #2

Dosyć dziwne pytanie :smiley:

Antywirus jak antywirus - coś na pewno daje. Aby się przekonać i odpowiedzieć na Twoje pytanie przeskanuj komputer płatnym antywirusem w wersji trial chociażby

http://www.dobreprogramy.pl/Programy-antywirusowe,Kategoria,Windows,26.html - Antywirusy,

http://www.dobreprogramy.pl/Pakiety-zabezpieczajace,Kategoria,Windows,78.html - Pakiety zabezpieczające,

http://www.dobreprogramy.pl/Skanery-i-szczepionki-antywirusowe,Kategoria,Windows,66.html - bądź też skanery w wersji Live.


(system) #3

Witaj :slight_smile:

możesz dla pewności przeskanować programem online

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na … ne_Scanner

a to,że nie ma wirusów to się tylko cieszyć, bo na pewno avast też coś by wyłapał


(Agatonster) #4

ZBYCHOKRIS ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Adrianoss) #5

A niby jak masz złapać wirusa, skoro masz zainstalowany program antywirusowy:?: :?: :slight_smile:


(ZBYCHOKRIS) #6

oj sorki:D


(system) #7

Ostatnio ESET Smart Secourity wypuścił RC trial.

Masz czas na testy jeszcze około 76 dni.

:slight_smile:


(Aleksandra Fec) #8

Moim zdaniem nie należy do końca ufać darmowym antywirusom. Moim zdaniem lepiej zapłacić i mieć pewność najlepszej ochrony.


(takiktoś) #9

Normalnie, wchodząc na niezbyt bezpieczne strony, pobierając pliki z niepewnych źródeł itd.

Antywirus to nie jest cudowny program dający 100% bezpieczeństwa. :smiley:


(Leszek2204) #10

witaj ja miałem avasta z tego programu, oczywiście pełną wersję trzeba zapłacić i dlatego przeszłem na darmowy działający w tle program Microsoft Security Essentials. W ogóle nie wiem że go mam cichy i skromny nie dopuszcza wirusów


(djosdanielos) #11

używam darmowego avasta od wielu lat i nigdy mnie nie zawiódł ,to że ci nie alarmuje co chwile o wirusach to akurat dobrze bo nic nie przepuszcza poprzedni antywirus wykrywał ci wirusy które zapewne już zdążyły się zagnieździć w systemie i narobić szkód bo wcześniej je przepuścił, dodatkowo avast świetnie chroni przed szkodnikami które siedzą na przenośnych dyskach, przekonałem się kilka razy podpinając przenośny dysk kolegi.jak chcesz się upewnić że masz czysto to przeskanuj system jakimiś skanerami online dla pewności.ja tam złego słowa nie mogę powiedzieć o nim :slight_smile:


(Daliana012) #12

No cóż, zgadzam się. Chociaż Avast akurat spisywał się dobrze na moim komputerze. Nigdy nie miałam większych problemów z wirusami (chociaż zdarzało się). Natomiast teraz przeszłam na Eseta, głównie za radą kolegi, i jestem zadowolona.