Czy Directx 11 spowalnia GTS 450?

Witam.

Niedawno kupiłem nowy komputer :

Procesor : AMD Phenom II x4 960t

RAM : 4 GB DDR 3 1600 Mhz

Karta graficzna : Gainward GTS450 1 GB 128 Bit/s DDR5

System Windows 7 64 BIT PL

I otóż…

Zauważyłem że w GTA IV oraz innych grach gdzie jest duża ilość cieni, dobra jakość cieni… FPS spadają do 20.

W GTA IV gdy mam cienie na LOW gra chodzi płynnie. Dam na wysokich -->30, spada do 20 gdy cienie są w dużej ilości.

Czy Directx 11 spowalnia tą kartę ? Ten sprzęt nie udźwignie Directxa 11 ?

jeśli tak to jak zainstalować Directxa 9 na Windows 7 żeby niczego nie spieprzyć ?

Ustawienia w panelu Nvidia wszystkie pod wydajność mam.

Tutaj film że da sie jędnak grać na ultra :

A tutaj mój ss configu :

http://imageshack.us/photo/my-images/20 … 95562.jpg/

Program musi obsługiwać konkretną wersję bibliotek DirectX żeby z niej korzystać. Jeżeli dobrze pamiętam to GTAIV było pisane pod DirectX 9. Nie ma znaczenia jaką masz wersję w systemie. I tak będzie korzystać z 9.

Dziwne bo gdy w comadline napisze zeby Directx 9 uzywal to mam ~5 fps więcej :]

Karta graficzna nie nawyższych lotów więc to normalne.

Wiesz nie każdy ma 600 zł na karte…

Tak więc czy instalka z DX 11 na DX 9 coś da i jak to zrobić aby nic nie spieprzyć?

Dx 11 zawiera starsze biblioteki z tego co wiem. Więc nie trzeba instalować.

No tak ale niektóre gry i tak lepiej grają gdy nastawie je jakoś na DIRECTX 9 a nie chce żeby 3/4 gier gdzie nie mogę tego zmienić chodziła mi w dx11.

Chodzi mi o to że ta karta próbuje wyciągnąć tego dx 11 i klatkuje…

Na YouTube jest pełno filmów z GTS450 na FULL grafice a mi nie klatkuje !?

W T F !?

Ustawienia pod wydajność a klatkuje…

Rozumiesz, że jeśli gra była pisana pod DX 9, to nie ma możliwości, żeby “korzystała” z nowszego? GTA IV jest akurat bardzo słabo zoptymalizowane, stąd problemy z wydajnością. Inna sprawa, że ustawienia graficzne masz źle dobrane pod GTS 450, a wydajność zabijają Ci głównie ilość pojazdów i ilość detali ustawione na maks (zmień na 40-50).

Co do filmu z pierwszego postu, ja tam nie widzę płynnej rozgrywki (widać wyraźne szarpanie), do tego gra była odpalona w bardzo niskiej rozdzielczości (1024x768). Takie “ultra” to sztuka dla sztuki, gdzie tu przyjemność z rozgrywki.

Ok.

Zainstalowałem mody które dodają 4-7 klatek i oto osiągnąłem 40-30 FPS :]

Można zamknąć