Czy DirectX trzeba instalować?

Czy DirectX trzeba instalować i do czego to służy?

Dzięki

DirectX – zestaw funkcji API wspomagających generowanie grafiki (dwu- i trójwymiarowej), dźwięku oraz innych zadań związanych zwykle z grami i innymi aplikacjami multimedialnymi.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html - najnowsza wersja

Dzięki, a czy muszę to instalować?

DirectX jest zawsze instalowany razem z Windowsem automatycznie, ale uaktualnianie go co pewien czas jest dobrym pomysłem - wprowadzają obsługę nowszego sprzętu, zmiany wydajnościowe itd. Odpowiadając po Twojemu - LEPIEJ instalować najnowszą dostępną wersję DirectXa.

Dzięki :-), a framefork do czego służy bo jakiś czas temu zainstalowałem wersję 2.0.

Żródło: wikipedia

Po polsku - framework jest wymagany do działania przez wiele aplikacji więc najaktualniejsza wersja też nie jest złym rozwiązaniem. Generalnie zasada jest prosta - jeżeli wychodzi aktualizacja do oprogramowania z którego korzystasz to zawsze warto ją zainstalować - zyskasz na nowych funkcjach/stabilności/szybkości/bezpieczeństwu działania danego programu.

Dzięki, to znaczy mam odinstalować framework 2.0 i zainstalować nowszy? Jeśli tak to jaki?

Pozdrawiam

Nic nie odinstalowuj, tylko doinstaluj najnowszy - Windows Update sam będzie znajdował najnowszą dostępną wersję i proponował instalację. W tej chwili najnowszy jest FramWork 3.5 jeżeli mnie pamięć nie myli (4.0 jeszcze chyba nie ma nie? :slight_smile: )

Próbując zainstalować framework 3.5 wyskoczyło mi coś takiego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e25 … dfee9.html

Co to znów ten Windows Installer 3.1?

Brakuje tego http://www.microsoft.com/downloads/deta … 776fd4138c

A czy może być ten http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Ins … 11559.html?

Co to jest Windows Installer: http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Installer

Najnowsza wersja: http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

Ogólnie rzecz biorąc może naucz się korzystać z: http://google.pl ?

Jaki plik pobrać?

Udało mi się zainstalować Windows Installer 3.1 oraz net framework 3.5. Myślałem że framework 3.5 zastąpi framework 2.0 a tu w panelu sterowania > dodaj usuń program jest ich więcej z napisem Service Pack 1 a ja posiadam system Windows XP SP2! !!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d01 … cbf43.html

I co to jest ten MSXML 6.0?

http://lmgtfy.com/?q=MSXML+6.0

Oj zrobiłem sobie większy śmietnik w komputerze niż miałem :-(.

A nie zauważyłeś, że ten SP1 o którym wspomniałeś jest do Framework’a ?

Widzę człowieku że rozgarnięty w materii komputerowej to Ty wybitnie nie jesteś. Wszystko co zainstalowałeś jest potrzebne a to że pojawiły się dodatkowe wpisy w rejestrze i w opcji Dodaj/Usuń Programy jest normalne. FrameWork 2.0 to zupełnie oddzielny program od FrameWorka 3.5 i oddzielny od FrameWorka 4.0. To że masz 4.0 nie oznacza że będą działały Ci programy wymagające wersji 2.0. To tak jak by porównać NFS 1 z NFS Most Wanted - to że jedno i drugie to Need For Speed to wcale nie znaczy że to to samo.