Czy dist-upgrade używa się we wszystkich rolling-release?


(pppoe) #1

Dostałem od znajomego laptopa, miał go na śmietnik wyrzucić. Toshiba tecra 9000, ale za cholerę nie mogę na Windowsie XP sieci wifi uruchomić, a przekopałem już masę stron i sprawdzałem masę sterowników. Pomyślałem, że zainstaluję sobie debiana z icewm, a najlepiej antixa, bo ma już prekonfigurowego icewma. Zawsze siedziałem na stabilnych debianach i ewentualne nieliczne poprawki instalowałem przez apt-get upgrade oraz apt-get dist-upgrade. Chciałbym się spytać czy na testingu oraz sidzie wykonuje się upgrade czy tylko wyłącznie dist-upgrade, bo tak wnioskuję z tego co jest napisane na stronie antixa.


(marcin82) #2

Zawsze używam apt-get dist-upgrade i problemu nie było.


(Greywolf) #3

Obecnie dist-upgrade jest już “zdeprecjonowane” przez twórców apt’a :wink: zamiennikiem dla tego polecenia jest full-upgrade


(roobal) #4

Nie mylisz czasem z aptitude? W apt nie ma takiej opcji jak full-upgrade, za to jest w aptitude.


(bart86) #5

http://pl.wikipedia.org/wiki/Advanced_Packaging_Tool


(Greywolf) #6

Jest taka możliwość :stuck_out_tongue: jak używałem Debiana to używałem tylko aptitude


(bart86) #7

też używam aptitude i czytałem ze jest lepsze od apt-get, lepiej sobie radzi z zależnościami


(MrQ) #8

 

Niestety nie zawsze.


(roobal) #9

Używałem apt-get na Ubuntu, potem zgodnie z zaleceniami aptitude na Debianie. Obecnie używam apt-get na Debianie i jakoś nie zauważyłem, żeby aptitude był lepszy, albo apt-get gorszy. Poza tym gdyby był gorszy, to na Wiki Debiana używano by tylko i wyłącznie aptitude, a w poradnikach używają raz aptitude, raz apt-get. Przykłady:

https://wiki.debian.org/Xen - apt-get;

https://wiki.debian.org/LXC - aptitude;