Czy do biosu można wejść przez Command Prompt?

pytam dlatego, bo znów nie mogę wejść do biosu w laptopie dell XPS L501X.

Wciskałem chyba wszystkie efy i poza przeraźliwym wyciem nic się nie dzieje.

Wciskając jeden z klawiszy doszedłem do okna w którym jest m.in. command prompt i być może przez wydanie jakiejś komendy można się dostać do biosu?

A jak już tam wejdę, to chcę ustawić wszystko do domyślnych ustawień, natomiast chciałbym również na przyszłość ustawić to jakoś, żeby było łatwiej.

Wie ktoś, jak mi pomóc? Z góry dziękuję :slight_smile:

Z tego, co się orientuję, taka opcja nie jest dostępna, w sensie wejście przez wiersz poleceń.

Podczas bootu wciśnij Delete i sprawdź, czy działa.

nie działa.

Czy podczas uruchamiania, pojawia się tzw. POST Screen, na nim powinien być opis jak się dostać do BIOS.

To znalazłem w Google:

tak, pojawia sie post screen, F2 i F12, ale to nie działa. Zobaczę z tymi, jakie znalazłeś.

Zacznij naciskać szybciej i rób to intensywniej. Na niektórych komputerach trudno się wstrzelić.

Tak zrobiłem, ale to z wkur…wienia i alleluja, się udało :smiley: :smiley: :smiley:

Stan wkurzenie jest jak widać dość istotny w naprawie elektroniki :smiley:

A, ja znalazłem coś takiego, jeśli chodzi o wejście do biosu komputerów Dell:

Dell - [Del], [F2], [F1], [Ctrl][Alt][Enter], wcisnąć Reset dwa razy

takiej sekwencji nie próbowałem, ale co to znaczy wcisnąć reset 2 razy? te klawisze wcisnąć 2 razy w trakcie włączania systemu?

Przecinkami oddzielone są różne kombinacje klawiszy umożliwiające wejście do biosu w zależności od modelu. Reset to klawisz na obudowie.

czyli:

Nacisnąć klawisz[Del] lub klawisz[F2] lub klawisz[F1] lub klawisze[Ctrl][Alt][Enter] lub wcisnąć Reset dwa razy.