Czy do kabla ethernet podłączyć router?

Dzień dobry.
Pytanie mam co do mojego połączenia z netem. Zmieniłem neta i teraz mam internet z telewizją. Dekoder jest w salonie bo tam mam telewizor. Horizon urządzenie 2 w 1 (router wifi i tv przez kabel hdmi się łącze do telewizora). Do dekodera idzie kabel koncentryk ze starego miejsca gdzie był router. Tam mam jeszcze urządzenie od UPC(główne), które ma dwa kable koncentryki. Jeden idzie do tego horizon.
W pokoju jednym został mi jeszcze długi 2 metry kabla ethernet. Co był kiedyś podłaczony do tego starego routera. Jakby podłączyć do tego kabla router? Da się coś takiego kupić urządzenie co ma kabel koncentryczny? Wykorzystałbym sobie jeszcze ten długi 2 metry kabla ethernet bo tam mam stacjonarke i bym wolał przez kabel. Tylko nie wiem jak zbytnio…
Tak wygląda u mnie te UPC:
https://zapodaj.net/fe243c21196b3.jpg.html?fbclid=IwAR1DySeqxtpiEmN0EyuHWLkL9Wm8bNCdiovwRj8lAJ4GaVaqIV0lLctkgAw

Ten UPC niewiele Ci daje, pokaż te drugie urządzenie jakie ma złącza

Ja mam z UPC ten nowy dekoder 4K w drugim pokoju a ich modem jest w innym pokoju. I tak sygnał idzie po WiFi do tego 4K natomiast w pokoju gdzie jest modem w TV korzystam z połączenia kablowego i modułu CI Jest trochę zakrętów w tym wszystkim ale działa. Dodam że tam gdzie mam zainstalowany ten Dekoder 4K musiałem dać wzmacniacz bo zrywał sygnał. Nie łączyłem modemu z routerem 4K kablem bo nie było go jak przeciągnąć do drugiego pokoju ( czynniki lokalizacyjne) Tak piszę o tym 4K tylko nie wiem czy to dotyczy również ciebie a może masz tylko sam modem z UPC

Drugie urządzenie, czyli ten główny dekoder 2w1 Horizon jest w salonie i wygląda z tyłu tak:

Tylko, że z niego nie chcę ciągnąć już dodatkowego kabla.
Jeśli chodzi o sytuacje co mam dodatkowego, u mnie jest kabel ethernet rj-45 tam gdzie mam stacjonarke i kończy się ten kabalek w miejscu starego miejsca dawnego routera (około 1m) od salonu.

Mam dwa urządzenia od UPC:
1 dekoder horizon
2 ten biały modem UPC co wysłałem na zdjęciu
Pytanie takie do wszystkich - czyli jak u mnie ten kabel ethernet rj45 zostaje bezużyteczny? Pozostaje mi, aby w pokoju gdzie mam stacjonarke wzmocnić sygnał wifi przez Power Line Communication PLC?

albo switch

Miałem ten dekoder i wymieniłem na 4K Ten wieszał się i to co wiem UPC już z nich rezygnuje. Nie wiem kiedy ci się kończy umowa bo tak to zechcą kasę dodatkowo…ale warto wymienić, mnie Horizon wymieniali chyba 5 x!

Teraz upc to play :slight_smile:

Jeszcze nie zupełnie, pełne przejęcie ponoć nastąpi w połowie przyszłego roku ale możemy już to przyjąć że tak będzie. Jak do nich zadzwoniłem na drugi dzień po sprzedaniu z pytaniem: czy dalej mnie obowiązuje regulamin UPC byli zdziwieni twierdząc że nic o sprzedaży nie wiedzą :-))

@aesereht
O tym nie pomyślałem :slight_smile: Switch w jaki sposób by podpiąć pod ten kabel rj-45 (który jest w miejscu starego routera)? Tam gdzie modem od upc jest. Jak później konfigurować taki switch np:
TP-LINK Switch TL-SG1008P Unmanaged, Desktop, 1 Gb.
Switch by musiał być podłączony do routera?

Tak

Po prostu podłączasz następne kable

Chodzi mi o coś takiego, że router mam 1metr od modemu UPC i nie będę ciągnął jeszcze dodatkowego kabla.
Czyli kabel ethernet byłby bezużyteczny ten co mam? Konwerter rj45 na szeregowy by zadziałał u mnie jakbym podpiął do tego modemu upc?

Musisz mieć ruter po drodze bo to on odpowiada za automatyczny przydział adresów ip.
U ciebie router/modem to jest to:

To co jest w pierwszym poście to jakiś rozdzielacz sygnału

Tak. Router/modem u mnie jest ten czarny horizon. Te białe urządzenie z upc może być jakimś rozdzielaczem sygnału.
Jednak jakby zrobić pożytek z tego pozostałego kabla ethernet? Nie chcąc rozszerzać o dodatkowy 1 metr do tego horizon.
Może do tego rozdzielacza sygnału wykorzystać jakiś konwerter rj-45 dodatkowy na koncentryk? Bo tam mi pozostaje jeden wolny koncentryk.

Rozdzielacz sygnału jaki bym miał dotyczy pewnie UPC T
echnetix TRIS-307P**

To nie przejdzie masz umowę na jeden internet, więc pod jeden koncentryk możesz podpiąć jeden modem (nawet jak rozdzielisz). Internet masz dopiero od modemu de facto.

Też tak myślałem. W celu wzmocnienia syganłu wifi access point jaki umieszcze w salonie czy plc by wykorzystać? Z tym, że i tak czy zdecyduje się na AP czy plc wówczas kabel ethernet jest nieprzydatny…

Wszystko zależy co u ciebie bardziej się sprawdzi przez gniazdko czy wifi ale tak przy wifi kabel będzie niepotrzebny

Ja nic nie rozumiem zamotałem się w tym opisie.
Ale krótko:
Z białego rozdzielacza - do routera/ modemu
Z routera /modemu - HDMI do telewizora
Jeżeli smart TV to dodatkowo do telewizora:
Z routera/modemu -ethernet (rj-45) do telewizora / albo wi-fi. (zawsze po kablu jest lepiej)
Z routera/modemu - do telefonu (rj-11)
Z routera/modemu - ethernet (rj-45) - do komputera
Reszta komputerów /laptopy/telefony/drukarki i inne po wi-fi, bo masz tylko 2 gniazda ethernet (albo dodatkowy switch)
innych opcji nie ma.
W długości kabli i co tam masz się nie zagłębiam.

Zdjęcia wstawiaj bezpośrednio do postów, a nie na jakiś hosting.

Co to znaczy „rozszerzać”? Chyba przedłużać. A dlaczego nie? To inne pomieszczenie i nie ma jak przejść przez ścianę? Bo jak nie to wystarczy zwykły patchcord i łącznik RJ-45

O PLC zapomnij, to rozwiazanie ma bardzo niski tranfer i Ci nie pomoże