Czy do mojej płyty gł. podejdzie dysk SATA

Mam płytę główna MSI Kt6 Delta i chciałbym się spytać czy podejdą do niej dyski SATA. Przy okazji zaproponujcie jakieś w miarę tanie dyski twarde do 200-300 GB

Ta płyta ma porty SATA, więc dysk podłączysz. Jeżeli chodzi o dysk to zdecydowanie Samsung F1 320GB.

i tak przy okazji mam taki problem z obecnym dyskiem:

kiedy coś instaluje praktycznie zawsze mam jakieś błędy przy kopiowaniu. Nie zależnie którym napędem odczytuje płytę… (sprawdzana u kolegi)

to może być problem z dyskiem ?

A czy problem jest przy 1 płycie czy wszystkie nie chcą się kopiować? Może są porysowane?

Jeśli płyty nie są porysowane to jedno z poniższych:

  • sprawdź czy napęd nie zaczyna siadać;

  • sprawdź pamięć;

  • sprawdź dysk bo może faktycznie się sypie

są nowe w 100% czyste, nie porysowane… u kolegi sprawdzałem i działają u mnie nie…

raz jest tak że wszystko pięknie się zainstaluje a innym razem nie… najczęściej błędy występują w dużych plikach (np. grach - Wiedźmin etc.)

Dodane czerwca 19th, 2009, 12:47 pm

napęd jest stosunkowo nowy…

powiedz mi jak sprawdzić pamięć i dysk :slight_smile:

1 przyczyna to może być zły system plików (standardowo brany przy instalacji - FAT32 ma ograniczenie do plików max. 4GB i jak plik ma np: 4.1GB to już jest błąd). Weź właściwości dysku (partycji) i zobacz.

2 przyczyna to mogą być badsectory na HDD.

3 przyczyna to mogą być jakieś błędy i syf. Przeskanuj chkdsk.

Pamięć sprawdzisz programem Memtest86, a dysk programem np: HDD Regenerator (naprawa badsectorów), SpinRite, dużo jest takich programów, wystarczy poszukać.

  1. Mam system NTFS

  2. Nie ma bad sectorów

  3. pusto

HDTune, wykonaj Benchmark i Error Scan, zrób zrzut i podaj co mówi jeszcze zakładka Health.