Czy do obecnej konfiguracji PC mogę dodać 1GB RAM

Witam.Jak w temacie ,i czy to wniesie jakieś znaczące zmiany dotyczące szybkości/wydajności mojego komputerka (obecny posiadany RAM to 1GB w jednej kości nie w “dualu”)

dodać, na pewno by system i aplikacje trochę przyspieszyły ale nie znacznie, a tak to jaki masz zasilacz?? (podaj model i markę)

bo może pieniądze które chcesz przeznaczyć na ramy bardziej by się przydały na wymianę zasiłki jeśli będzie jakiś no-name :wink:

zasilacz nazywa się SUN PRO i tylko tyle udało mi się wyczytać …ale postaram się znaleźć więcej informacji o nim…Proszę o cierpliwość

dobra już mi jest nie potrzebne więcej detali, tak czy siak zasiłka do wymiany, zasiłka(firma) tzw. no-name, czyli złe wykonanie, słabo trzymająca napięcia, słabiutkie linie i np. jeśli na zasiłce jest napisane że ma 400W to może góra dostarczyć 300W :wink:

więc podaj fundusz na nową zasiłkę, bo wymiana jest konieczna :wink:

W takim razie będę musiał się wstrzymać Ale wielkie dzięki za pomoc jak będę miał wystarczającą ilość funduszy

to założę nowego topic’a temat można zamknąć

na nowy sprawny zasilacz do twojego kompa wystarczy 70zł, bo Modecom MC-350 kosztuje 350W, a jest to bardzo dobry zasilacz do słabszych zestawów, solidnie wykonany, dobrze trzyma napięcia, dosyć dobra linie +12V, więc zasilacz jest bardzo dobry :wink:

No ale tak czy siak nie odczuje tego że włożyłem pieniądze w sprzęt kupując sam zasilacz wiec wole poczekać i przeprowadzić nieco grubszą modernizacje :slight_smile:

“system i aplikacje trochę przyspieszyły ale nie znacznie” chyba bardzo nieznacznie, żeby nie powiedzieć, że praktycznie nie ma przyspieszenia

ale zyskasz bezpieczeństwo, że pewnego dnia twój komp nie pójdzie z dymem tak jak teraz jest to możliwe :wink:

zasilacz to najważniejsza cześć kompa, więc nei można na nim oszczędzać :wink:

Zgadzam sie ze zasilacz trzeba kupić chodź to na tą chwile nie przeszkadza kupieniu nowego Ramu bo Ram pobiera bardzo malo mocy i taką zmiane nawet taki zasilacz powinien uciągnąć.

Mówiłem o RAM’ie. :slight_smile: Z zasilaczem do się całkowicie zgodzę.

Wiem ze mówiłeś o Ramie. No ale chyba juz koniec dyskusji.

dokładnie, byłby mały wzrost wydajności w działaniu samego systemu, ale np. w GIMP’ie przy obróbce zdjęć już byłby pewien wzrost wydajności, i to dosyć spory :wink:

albo w grach które wymagają więcej niż 1GB ramu (np. stary CS:S wymaga około 1.5GB) wzrost wydajności byłby również zauważalny

oczywiście w prędkości uruchamiania komputera czy pisania w Word’zie nie byłoby prawie żadnego wzrostu :wink:

No zawsze oplaca się dodać 1gb ramu zwłaszcza ze nie sa takie drogie takie jak ty masz a nie stracisz na tym na pewno. Zrób testy wydajności to sam będziesz wiedział co zyskałeś.

Może stracić kasę, jak nie będzie wykorzystywał pamięci w ilości podchodzącej pod 1GB, bo wtedy ten zakup nic w wydajności nie zwiększy, a portfel uszczupli.

Dlatego karolstronie zobacz ile maksymalnie ciągnie Ci pamięci gdy uruchomisz najbardziej zasobożerne programy z których korzystasz i jak będą to liczby nie zbliżające się znacznie do 1GB - nawet nie myśl o kupowaniu teraz pamięci dodatkowej.