Czy do obecnej konfiguracji PC mogę dodać 1GB RAM

(Karolstronie) #1

Witam.Jak w temacie ,i czy to wniesie jakieś znaczące zmiany dotyczące szybkości/wydajności mojego komputerka (obecny posiadany RAM to 1GB w jednej kości nie w "dualu")

(Ciupa Michal) #2

dodać, na pewno by system i aplikacje trochę przyspieszyły ale nie znacznie, a tak to jaki masz zasilacz?? (podaj model i markę)

bo może pieniądze które chcesz przeznaczyć na ramy bardziej by się przydały na wymianę zasiłki jeśli będzie jakiś no-name :wink:

(Karolstronie) #3

zasilacz nazywa się SUN PRO i tylko tyle udało mi się wyczytać ...ale postaram się znaleźć więcej informacji o nim...Proszę o cierpliwość

(Ciupa Michal) #4

dobra już mi jest nie potrzebne więcej detali, tak czy siak zasiłka do wymiany, zasiłka(firma) tzw. no-name, czyli złe wykonanie, słabo trzymająca napięcia, słabiutkie linie i np. jeśli na zasiłce jest napisane że ma 400W to może góra dostarczyć 300W :wink:

więc podaj fundusz na nową zasiłkę, bo wymiana jest konieczna :wink:

(Karolstronie) #5

W takim razie będę musiał się wstrzymać Ale wielkie dzięki za pomoc jak będę miał wystarczającą ilość funduszy

to założę nowego topic'a temat można zamknąć

(Ciupa Michal) #6

na nowy sprawny zasilacz do twojego kompa wystarczy 70zł, bo Modecom MC-350 kosztuje 350W, a jest to bardzo dobry zasilacz do słabszych zestawów, solidnie wykonany, dobrze trzyma napięcia, dosyć dobra linie +12V, więc zasilacz jest bardzo dobry :wink:

(Karolstronie) #7

No ale tak czy siak nie odczuje tego że włożyłem pieniądze w sprzęt kupując sam zasilacz wiec wole poczekać i przeprowadzić nieco grubszą modernizacje :slight_smile:

(Adalbert) #8

"system i aplikacje trochę przyspieszyły ale nie znacznie" chyba bardzo nieznacznie, żeby nie powiedzieć, że praktycznie nie ma przyspieszenia

(Ciupa Michal) #9

ale zyskasz bezpieczeństwo, że pewnego dnia twój komp nie pójdzie z dymem tak jak teraz jest to możliwe :wink:

zasilacz to najważniejsza cześć kompa, więc nei można na nim oszczędzać :wink:

(Himmak5g) #10

Zgadzam sie ze zasilacz trzeba kupić chodź to na tą chwile nie przeszkadza kupieniu nowego Ramu bo Ram pobiera bardzo malo mocy i taką zmiane nawet taki zasilacz powinien uciągnąć.

(Adalbert) #11

Mówiłem o RAM'ie. :slight_smile: Z zasilaczem do się całkowicie zgodzę.

(Himmak5g) #12

Wiem ze mówiłeś o Ramie. No ale chyba juz koniec dyskusji.

(Ciupa Michal) #13

dokładnie, byłby mały wzrost wydajności w działaniu samego systemu, ale np. w GIMP'ie przy obróbce zdjęć już byłby pewien wzrost wydajności, i to dosyć spory :wink:

albo w grach które wymagają więcej niż 1GB ramu (np. stary CS:S wymaga około 1.5GB) wzrost wydajności byłby również zauważalny

oczywiście w prędkości uruchamiania komputera czy pisania w Word'zie nie byłoby prawie żadnego wzrostu :wink:

(Himmak5g) #14

No zawsze oplaca się dodać 1gb ramu zwłaszcza ze nie sa takie drogie takie jak ty masz a nie stracisz na tym na pewno. Zrób testy wydajności to sam będziesz wiedział co zyskałeś.

(Adalbert) #15

Może stracić kasę, jak nie będzie wykorzystywał pamięci w ilości podchodzącej pod 1GB, bo wtedy ten zakup nic w wydajności nie zwiększy, a portfel uszczupli.

Dlatego karolstronie zobacz ile maksymalnie ciągnie Ci pamięci gdy uruchomisz najbardziej zasobożerne programy z których korzystasz i jak będą to liczby nie zbliżające się znacznie do 1GB - nawet nie myśl o kupowaniu teraz pamięci dodatkowej.