Czy do obrabiania filmów z kamery

Witam chciałem się zapytać czy to prawda,niżej cytat

"Canon Legria HF200 to bardzo dobra kamera, która jakością obrazu zadowoli każdego. Bardzo dobra jakośc obrazu w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Kamera posiada także bardzo dobrą optyczną stabilizację obrazu. Pliki zapisywane są w formacie AVCHD, a więc żeby je płynnie odtwarzać i obrabiac na komputerze musimy mieć mocny procesor, 4rdzeniowy, 4giga ram, pojemny dysk oraz dobrą kartę graficzną. Kamera ta to jedna z lepszych w tej klasie cenowej. Polecam "

Mam zamiar zakupić kamerkę Canon Legria i teraz zgłupiałem ,chociaż nie wydaje mi się aby tak mocny komp był potrzebny do obrabiania filmów z kamery,ma ktoś podobną kamerkę i może się wypowiedzieć?Do tego dołożę pytanie z avchd na avi można przerobić żeby można było oglądać na dvd i czy będzie mocny spadek jakości?

ps.kompa mam 2x po 3ghz grafika słabsza bo gt240 1gb 3,5gb ram to chyba wystarczy?

Pytania są trochę dziwne, wymagania są podane, bo są, na twoim sprzęcie też obróbkę przeprowadzisz, tyle że potrwa to dłużej.

“Przerobienie” z avchd na avi to nie tylko zmiana rozszerzenia, to jest kompresja stratna, spadek jakości zależy od tego, jak bardzo będziesz chciał “zmiejszyć” rozmiar pliku.

Kamera nagrywa obraz HD, więc będzie zajmował dużo.

Tutaj masz listę wymagań sprzętowych -> http://www.pixela.co.jp/oem/canon/e/pixela_application_disc_ver20/spec.html